Arka wygrała z Legią w hicie ekstraklasy!

Sobota, 31 Marzec 2018

Gdyńska Arka podjęła Legię Warszawa! Był to naprawdę wielki mecz w wykonaniu gdyńskich piłkarzy. Podopieczni Leszka Ojrzyński pokazali klasę! W pierwszej połowie Legioniści dostali prawdziwą lekcję futbolu do żółto-niebieskich!

Gdynianie już od pierwszy minut ostro ruszyli do ataku. Grali wysoko i walczyli o każdą piłkę. Dominowali. Spokojnie rozbijali próby kontrataków gości, i wyprowadzali groźne akcje ofensywne. Bramka wisiał w powietrzu. Po 30 minutach spotkania Legia została zepchnięta do defensywy. Mistrzowie Polski kompletnie nie radzą sobie z bardzo wysokim pressingiem Arki. W 34 minucie meczu Andriy Bogdanov uderzył z rzutu wolnego płasko, pod murem, a piłka przeleciała jeszcze między nogami Siemaszko i wpadła do bramki Malarza. Pierwsza 45 minut spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Arka prezentowała się zdecydowanie lepiej, stosuje wysoki pressing i świetnie radzi sobie w defensywie.

Po zmianie stron Legioniści grała nieco lepiej, ale wciąż to piłkarze z Gdyni spokojnie prowadzili grę. Mecz zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich! Wygrała z Legią u siebie pierwszy raz od blisko 40 lat!

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:0 (1:0)
Bramki: Bogdanov 34'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup (65' Sołdecki), Marciniak - Szwoch, Bogdanov, Nalepa, Piesio -  Jankowski (82' Zarandia), Siemaszko (69' Esqueda)

Legia: Malarz - Vesović, Remy, Pazdan, Jędrzejczyk - Antolić, Philipps, Cafu (46' Hlousek) - Pasquato (74' Szymański), Hamalainen, Radović (35' Eduardo)

Żółte kartki: Siemaszko, Marciniak, Marcjanik, Esqueda - Remy, Hlousek