Arka wysoko wygrała z Flotą

Środa, 21 Sierpień 2013

Dziś gdyńska Arka podejmowała przed własną publicznością zespół Floty Świnoujście. Podopieczni Pawła Sikory pokazali klasę i w piękny stylu zakończyli fatalną passę z Flotą. Dzięki wygranej żółto-niebiescy awansowali na 4 miejsce w tabeli I ligi.

Bohaterem meczu bezdyskusyjnie został Aleksander, który dwukrotnie posłał piłkę do siatki i zaliczył asystę, choć na wielkie brawa zapracował też Michał Szromnik kapitalnie interweniując w kluczowych dla meczu momentach.

Pierwszy gol padł w 56 minucie spotkanie. Po fantastyczna asyście Glaubera pierwszą bramkę głową zdobył Aleksander. Po kolejnych 20 minutach również Aleksander zaliczył drugi celny strzał i podwyższył wyniki meczu na 2:0. W 81 minucie meczu po doskonale wyprowadzonej kontrze zdobywca dwóch bramek idealnie zagrał do Marcusa, który podwyższył wynik na 3:0.

Arka Gdynia - Flota Świnoujście 3:0 (0:0)

Bramki: Aleksander 56', 76', da Silva 81'

Arka: Szromnik - Glauber (70' Wojowski), Sobieraj, Jarzębowski, Kubowicz - Tomasik, Rzuchowski, Pruchnik, Radzewicz (46' Szwoch) - da Silva, Aleksander (82' Szubert)

Flota: Gąsiński - Zalepa, Jasinski, opałacz, Stasiak, Szałek, Niewiada, Grzelak (70' Arifovic), Bodziony (83' Śpiączka), Wrzesień (60' Mokwa), Nwaogu