Asseco Prokom przegrało z Treflem w derbach trójmiasta

Niedziela, 17 Marzec 2013

Asseco Prokom Gdynia przegrało po dobitce w ostatniej sekundzie Lorinzy Harringtona 72:73. Najwięcej punktów zdobył dla gdynian Robert Witka - 14.

Derby rozpoczęły się od bardzo wyrównanej pierwszej kwarty, która zakończyła się remisem 14:14. W drugiej odsłonie meczu gdyńscy koszykarze odskoczyli rywalom na 7 punktów. Druga odsłona meczu zakończyła się 18:11. Po 2 kwartach podopieczni Andrzeja Adamka prowadzili 32:25.

Niestety w trzecie kwarcie sopocianie zaczęli grać skuteczniej w ataku. Udało im się odrobić kilka punktów. Na szczęście w bardzo dobrej dyspozycji był Robert Witka, który zdobył 6 punktów z rzędu co dało zespołowi Asseco prowadzenie 42:39.

W ostatnia część meczu była również bardzo wyrównana. Gdynianie wyszli jednak na prowadzenie 72:71 na 27 sekund do końca spotkania. W ostatniej akcji Trefl miał piłkę i mimo tego, że dwa rzuty były niecelne to w ostatniej sekundzie piłkę zebrał i dobił Lorinza Harrington, dając zwycięstwo swojemu zespołowi 73:72.

Asseco Prokom Gdynia - Trefl Sopot 72:73 (14:14, 18:11, 21:25, 19:23)

Asseco Prokom Gdynia: Witka 14, Zamojski 13, Mahalbasic 10, Szczotka 9, Hrycaniuk 8, Ponitka 7, Śnieg 7, Pamuła 4, Roszyk 0.

Trefl Sopot: Turner 15, Waczyński 13, Michalak 11, Spralja 11, Harrington 6, Dąbrowski 3, Stefański 3, Looby 1, Jaśkiewicz.