Ciężarówka uderzyła w trolejbus. Groźny wypadek przy Estakadzie Kwiatkowskiego

Czwartek, 25 Kwiecień 2013

Zdjecie nadesłane przez Magdę, czytelnikę portalu.

Aktualizacja godzina 15:15

W Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku zmarła druga ofiara wypadku drogowego (73-letnia kobieta), do którego doszło dziś na ul. Morskiej w  Gdyni.
Aktualnie (godz. 15.00) w szpitalach przebywa 5 osób: w  wejherowskim - 1 (po wypadku trafiło do tego szpitala pięć osób, z czego 4 po opatrzeniu ran, zostały wypisane do domów); w szpitalu Św. Wincentego a Paulo w Gdyni - 3; w Akademii Medycznej w Gdańsku - 1. Życiu tych osób nie zagraża niebezpieczeństwo.

Aktualizacja godzina 12:15

Zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z  wypadkiem na skrzyżowaniu ulic Morskiej i Estakady Kwiatkowskiego w  Gdyni.

Skrzyżowanie to jest nieprzejezdne w kierunku Chyloni i Obłuża.

Autobusy linii 105, 109, 125 i 141 kursują ul. Wiśniewskiego - z pominięciem ul. Morskiej. Na linie trolejbusowe nr: 22, 25, 26, 27, 28 i 30 skierowane zostały trolejbusy z bateryjnym napędem pomocniczym, które objeżdżają skrzyżowanie ulicami Zakręt do Oksywia i Opata Hackiego - do ul. Chylońskiej.

W pociągach SKM na odcinku od Gdyni Głównej do Rumi honorowane są wszystkie bilety ZKM w Gdyni, także jednoprzejazdowe, ale pod warunkiem ich skasowania.

Ze względu na zatory drogowe, autobusy i trolejbusy kursują z opóźnieniami.

Aktualizacja godzina 11:00

Akcja ratunkowa na miejscu została zakończona. Ulica Morska jest przejezdna, jednak wciąż trzeba liczyć się z utrudnieniami. Ruchem na skrzyżowaniu kierują funkcjonariusze straży miejskiej i  policji.

Ruch trolejbusów jest wstrzymany, ze względu na zerwana trakcję. Trwają prace naprawcze.

Policja wyznaczyła objazdy przez Witomino, ulicę Janka Wiśniewskiego i Opata Hackiego.

Z pierwszych informacji, które otrzymaliśmy od sztabu kryzysowego i  zeznań świadków wynika, że prawdopodobną przyczyną wypadku były niesprawne hamulce w ciężarówce. Świadkowie widzieli coraz szybciej zjeżdżającą ciężarówkę z obwodnicy i słyszeli sygnał klaksonu. Najprawdopodobniej kierowca nie mógł opanować pojazdu i w ten sposób ostrzegał innych uczestników ruchu.

Aktualizacja godzina 10:53

Ruch na ulicy Morskie w kierunku centrum Gdyni odbywa się normalnie, natomiast kierowcy jadący w kierunku Chyloni muszą uzbroić się w cierpliwość gdyż jeszcze przez najbliższych kilka godzin będą występować utrudnienia. Policja i straż miejska kieruje ruchem.

Aktualizacja godzina 9:49

Na miejsce wypadku został wezwany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który już wylądował. Jedna osoba nie żyje. Około 15 osób zostało rannych. 4 poszkodowanych z najpoważniejszymy ranami zostało przetransportowanych helikopterem do szpitala.

Aktualizacja godzina 9:40

Dziś koło godziny 9:00 w Gdyni doszło do bardzo groźnego wypadku drogowego. Tuż przy zjeździe z gdyńskiej estakady koło ulicy Morskiej samochód ciężarowy z dużą prędkością uderzył w wypełniony ludźmi trolejbus. Kilka osób jest rannych.

Na miejscu jest policja, straż pożarna i pogotowie.

Trwa akcja ratunkowa.

- Był tak ogromny huk od uderzenia że przez chwile zastanawiałam się czy nic przypadkiem nie wybuchło - komentuje Magda, czytelniczka naszego portalu, która poinformował nas o zdarzeniu.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama