Gdynianin z dwoma brązowymi medalami na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce

Środa, 25 Lipiec 2018

Za nami 94. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce, które odbyły się między 20 a 22 lipca 2018 w Lublinie. Przemek Słowikowski, sprinter z Gdyni, zakończył je z dwoma brązowymi medalami. Jak zapewnia sportowiec – potwierdził tym samym swoją dyspozycję na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Przemek Słowikowski to polski lekkoatleta, sprinter, specjalizujący się w biegach na dystansach 100 m i 200 m. Mistrz Polski w biegu na 100 metrów z 2015 roku, a także młodzieżowy wicemistrz Europy w sztafecie 4 x 100 metrów. Urodził się w Gdyni, gdzie nadal trenuje.

Sportowiec w poprzednim tygodniu wrócił z Athletics World Cup 2018 w Londynie, gdzie wraz z Krzysztofem Grześkowiakiem, Remigiuszem Olszewskim i Dominikiem Kopciem zajęli 7 miejsce w sztafecie 4x100 m. Co ważne, Polacy zajęli 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata 2018 w lekkoatletyce z wynikiem 162 punktów. Lepsi okazali się zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych, którzy łącznie zdobyli 219 punktów i tym samym zajęli 1. miejsce.

Z kolei w miniony weekend Przemek Słowikowski zdobył dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorów -  w biegu na 100 m i 200 m. Obecnie sportowiec przygotowuje się do Mistrzostw Europy w lekkoatletyce, które rozpoczną się 7 sierpnia w Berlinie. – Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce zaliczam do udanych. Wykonałem swoje zadanie oraz potwierdziłem dyspozycję na zbliżające się Mistrzostwa Europy, które są aktualnie moim priorytetem – mówi Przemek Słowikowski.

Sprinter trenuje w Wojskowym Klubie Sportowym „Flota” Gdynia, klubie o długiej tradycji lekkoatletycznej. Jest także członkiem Bobby Teamu, inicjatywy wspierającej pasję młodych ludzi.