Gdyńscy policjanci ocalili życie kierowcy

Wtorek, 30 Grudzień 2014

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni Chyloni dzięki szybkiej i skutecznej akcji ratunkowej uratowali życie 70 - letniemu mężczyźnie, które zasłabł za kierownicą pojazdu. Policjantów zaalarmowali świadkowie zdarzenia, którzy byli przekonani, że mają do czynienia z nietrzeźwym kierowcą. Mundurowi szybko ocenili, że to nie alkohol, a zły stan zdrowia mężczyzny był przyczyną utraty panowania nad pojazdem. Funkcjonariusze wybili szybę w aucie, a po wejściu do pojazdu udzielili kierowcy pomocy, między innymi poprzez udrożnienie dróg oddechowych. Dzięki policyjnej interwencji 70 - latek karetką pogotowia trafił do szpitala.

21 grudnia około godziny 14 dyżurny gdyńskiej komendy został zaalarmowany, że na ulicy Morskiej w okolicy Estakady znajduje się nietrzeźwy kierowca. Świadkowie widzieli niecodzienne manewry peugeota, który po utracie panowania zatrzymał się na chodniku. Pierwszy na miejscu zdarzenia zjawił się zmotoryzowany patrol z komisariatu w Chyloni.

Policjanci natychmiast zorientowali się, że kierowca nie jest nietrzeźwy i ocenili, że to atak choroby spowodował utratę panowania nad pojazdem.

Aby udzielić pomocy mężczyźnie policjanci wybili boczną szybę, ponieważ drzwi auta były zablokowane. Dzięki posiadanym umiejętnościom, natychmiast przystąpili do udzielania pomocy, między innymi udrożnili choremu drogi oddechowe i odchylili fotel. Do przyjazdu załogi Pogotowia Ratunkowego kontrolowali stan zdrowia 70 - letniego kierowcy. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Podczas ratowania ludzkiego życia cenna jest niemalże każda sekunda. Trafna ocena sytuacji, zdecydowanie na miejscu zdarzenia oraz umiejętnie udzielona pomoc przez gdyńskich policjantów ocaliła kierowcy życie.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama