Gdyńskie place zabaw na celowniku Straży Miejskiej

Piątek, 3 Kwiecień 2015

Zdrowie i życie dzieci, dla każdego rodzica, jest najważniejsze. Jednym z miejsc gdzie na pociechy czyha niebezpieczeństwo są place zabaw. Jak informuje gdyński magistrat, te znajdujące się w Gdyni, przez najbliższy miesiąc znajdą się na celowniku Straży Miejskiej. 
 
W tym tygodniu rozpoczęła się akcja Bezpieczniej na placu zabaw. Patrole zajmą się kontroląosiedlowych placów zabaw pod kątem prawidłowego zabezpieczenia huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń, z których korzystają dzieci. 

- Sprawdzą stan techniczny urządzeń, czy nie są uszkodzone, zardzewiałe, lub ławki nie są połamane - zapowiada Dorota Wołk-Karaczewska, rzecznik prasowy gdyńskich strażników i dodaje: Patrole zwrócą również uwagę na stan ogrodzenia, bo ostatnio coraz częściej że przez dziury do środka przedostają się nie tylko psy i koty, ale też dziki, które załatwiają się do piaskownicy. Zresztą sprawdzenie stanu piasku, to kolejne z zadań patroli.
 
Strażnicy miejscy zwrócą również uwagę, czy na placach zabaw nie przebywają osoby pijące alkohol i nietrzeźwe, co gorsza opiekujące się nieletnimi. Ta informacja powinna być zresztą zawarta w regulaminie placu zabaw, który zresztą musi stać tuż przy takim miejscu.
 
Po miesiącu kontroli powstanie raport. Właściciele terenów albo ich  administratorzy w przypadku nieprawidłowości będą musieli jak najszybciej usunąć usterki. Jeśli się nie dostosują, wówczas w ruch pójdą druczki mandatów.
 
Skoro o psich potrzebach była wyżej mowa warto dodać, że równocześnie z akcją kontroli placów zabaw, Straż Miejska w najbliższych dniach będzie wyjątkowo surowa dla właścicieli, którzy nie sprzątają po swoich psach oraz nie prowadzą czworonogów na smyczy. 
 

reklama