Gdyńskie Śniadanie Wielkanocne dla samotnych i potrzebujących

Sobota, 30 Marzec 2013

Tradycyjnie już OO. Franciszkanie i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek wraz z wolontariuszami zapraszają wszystkie osoby samotne i  potrzebujące na Śniadanie Wielkanocne, które rozpocznie się o godzinie 8.00 w niedzielę wielkanocną, 31 marca 2013 r., w dolnym kościele OO. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40).
 
Na stole wielkanocnym znajdą się świąteczne potrawy, m.in.: żurek z białą kiełbasą, bigos, pasztet wielkanocny, sałatka jarzynowa i oczywiście jajka (żółto-niebieskie). Nie zabraknie wielkanocnych ciast. Goście otrzymają również paczki ze słodkościami i artykułami spożywczymi.
 
W przygotowaniach pomoże grupa 100 wolontariuszy: żeński i męski hufiec harcerzy z ZHR, młodzież i opiekunowie z Klubu Osiedlowego "Apteka", wolontariusze z Centrum Aktywności Seniora i Caritasu działającego przy parafii św. Antoniego, a także uczniowie z gdyńskich szkół i wiele innych osób, które od lat włączają się w akcję.
 
Podobnie jak w poprzednich latach organizatorzy spodziewają się nawet tysiąca gości.
 
UWAGA!
W nocy z 30 na 31 marca 2013 r. (z soboty na niedzielę) nastąpi zmiana z  czasu zimowego na letni. Zegarki przestawimy o godzinę do przodu, z 2.00 na 3.00. Warto o tym pamiętać, by nie przyjść na Śniadanie Wielkanocne za późno! 

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama