Gdzie mieszkać w Gdyni? Lista atrakcyjnych inwestycji nad morzem

Poniedziałek, 2 Październik 2017

Myślisz o przeprowadzce? Nie wiesz, w jakim mieście zamieszkać? A czy pomyślałeś o Gdyni? To miasto ma naprawdę wiele do zaoferowania. Ale gdzie w Gdyni znaleźć lokum? Ofert jest całkiem sporo. Rzućmy okiem na niektóre z tych ciekawszych.

Dlaczego warto mieszkać w Gdyni?

Mieszkańcy Gdyni bardzo sobie chwalą swoje miasto. I rzeczywiście, jest wiele powodów, by się tu przeprowadzić. Przede wszystkim oczywiście wielkim plusem jest bliskość morza. Latem Polacy tłumnie z całego kraju, pokonując niezliczone ilości kilometrów, zjeżdżają się na nadbałtyckie plaże, ale jeśli mieszka się w Gdyni, ma się morze przez cały rok tuż pod bokiem. Można do woli wciągać w płuca orzeźwiającą bryzę i rozkoszować się spacerami po piasku.

Ale Gdynia nie jest przecież jedynym nadmorskim miastem. Czemu więc mielibyśmy swojego miejsca do życia szukać akurat tutaj (a ofert mieszkaniowych nie brakuje, jak możemy zobaczyć na przykład na https://sprzedajemy.pl/gdynia/nieruchomosci ), a nie chociażby w Gdańsku czy Sopocie? Tutaj Gdynia wygrywa estetyką. Rady dzielnic łożą duże sumy na utrzymanie estetycznego wizerunku miasta i to naprawdę widać.

Statystyczne badania pokazują też, że gdynianie czują się bezpieczniej niż ich sąsiedzi. W istocie, jeśli chodzi o skuteczną pracę policji, Gdynia plasuje się w krajowej czołówce.

Brama Sopocka

Ta inwestycja zlokalizowana jest na ulicy Sopockiej, na pograniczu Gdyni i Sopotu, co pozwala na zachowanie bardziej kameralnej atmosfery niż w innych rejonach Gdyni. Takie położenie ma też oczywiście ten niepodważalny plus, że można do woli korzystać z tego, co oba miasta mają do zaoferowania. Do plaży w Sopocie da się stąd dojechać w dziesięć minut, a by dotrzeć do centrum Gdyni, wystarczy osiem.

Znajdziemy tu dwupoziomowe apartamenty - pokoje mają powierzchnię wynoszącą nawet do stu dwóch metrów kwadratowych. Niektóre z apartamentów wyposażone są także w antresolę - takie rozwiązanie jest na rynku rzadkością, a warto dodać, że zdecydowanie ma ono swoich amatorów.

Osiedle z pewnością jest dobrą propozycją dla miłośników spokoju i ciszy. Częściowo dlatego, że w każdym z willowych budynków mieści się tylko sześć apartamentów, nie będzie więc powodów, by narzekać na tłok. Ale to nie jedyna przyczyna - warto wspomnieć też o przestronnym tarasie z widokiem na Trójmiejski Park Krajobrazowy. Z apartamentów na parterze można też wyjść do ogrodów o powierzchni nawet stu trzydziestu metrów kwadratowych.

Nowa Janowska

Inwestycją w dzielnicy Cisowa jest pięciopiętrowy budynek, mieszczący czterdzieści dwa mieszkania. Znajdziemy tu dodatkowo zielone tarasy, piwnice i podziemne garaże, a także cichobieżną windę, którą wygodnie dotrzemy na każdą kondygnację budynku. O bezpieczeństwo mieszkańców postarano się montując ogrodzenie, domofony oraz bramę sterowaną pilotem.

Zaletą tej inwestycji bez wątpienia jest jej lokalizacja. Podmiejska okolica w sąsiedztwie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to zupełnie co innego niż atmosfera wielkiego miasta. Z drugiej strony jednak nie musimy rezygnować z korzyści, jakie owo wielkie miasto oferuje, szybko można stąd bowiem dojechać do centrum Gdyni czy do trójmiejskiej obwodnicy. Zresztą wszędzie będziemy mieli stąd blisko - w najbliższej okolicy znajduje się wszystko, czego nam potrzeba: placówki edukacyjne i zdrowotne, centrum handlowe itp.

Willa Park

Celem przyświecającym tej ambitnej inwestycji było stworzenie miejsc mieszkaniowych, które połączyłyby bezpieczeństwo i komfort charakterystyczny dla apartamentu z kameralnością i innymi zaletami, jakie zapewnia własny dom. Osiedle składa się zatem z willowych domów, z których w każdym mieszczą się cztery apartamenty.

Wille oferują bogactwo terenów rekreacyjnych, z prywatnym parkiem włącznie, więc na brak zieleni na pewno nie będzie można narzekać. Pod tym względem szczególnie warte polecenia są apartamenty na parterze, a to ze względu na ogród. Nie znaczy to oczywiście, że apartamenty na innych kondygnacjach nie mają swych własnych atutów - warto tu wspomnieć chociażby o tych na poddaszu, które charakteryzują się wyższym sufitem, a także posiadają duże balkony oraz kominek w salonie.

Azymut

To osiedle, położone w dzielnicy Mały Kack przy ulicy Strzelców docelowo składać się ma z siedmiu budynków, z których najniższe będą trzypiętrowe, a największe będą mieć aż pięć pięter. Mieszkania mają być nowoczesne i zaopatrzone w duże tarasy, z których rozpościerać będzie się widok na Zatokę Gdańską. Miłośników morza ucieszy też na pewno, że zaledwie trzy i pół kilometra jest stąd do orłowskiego mola.

Osiedle ma być dozorowane z pomieszczenia ochrony, a na terenie kompleksu znajdować się będzie ponadto rowerownia, wózkarnia, miejsca postojowe, ogródki i plac zabaw wraz z zewnętrznymi urządzeniami do ćwiczeń.

Orłowska Riwiera

Orłowska Riwiera to oferta skierowana przede wszystkim dla miłośników morza. Owszem, wszystkie inwestycje, które tu opisujemy, charakteryzują się położeniem blisko plaży - jednak można blisko, a można i bliżej. Kilka kilometrów dzielących nasze mieszkanie od morza to mało, ale w przypadku Orłowskiej Riwiery od linii brzegowej apartamenty dzieli zaledwie trzydzieści metrów. Warto dodać, że ten zakątek morza, w bezpośrednim sąsiedztwie moloKlifu Orłowskiego, jest wyjątkowo urokliwy. W odległości około czterech kilometrów znajdują się też popularne gdyńskie atrakcje - Akwarium Gdyńskie oraz Muzeum Marynarki Wojennej.