Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014

Środa, 14 Maj 2014

Ledwo co opadł kurz po rekordowym Biegu Europejskim, a sportowcy z Trójmiasta już szykują się do kolejnych zawodów w Gdyni, tym razem jednak nie ulicznych a trailowych. W sobotę 17 maja startuje drugi bieg w ramach Grand Prix w biegach górskich Gdynia 2014. Można się jeszcze zapisywać.

  • Po bardzo udanym debiucie, chcielibyśmy zaprosić wszystkich na drugą odsłonę biegów górskich po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Trasę wytyczyliśmy w lesie na Pustkach Cisowskich - mówi Marcin Richert, współorganizator cyklu. Jest wymagająca, z wieloma zbiegami i podbiegami, a zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse. Osoby, które nie czują się zbyt pewnie mogą wybrać 5,3 km a dla prawdziwych górali mamy dwie pętle o łącznej długości 10,6 km - dodaje.

Biegi górskie na Pustkach Cisowskich to także rywalizacja najmłodszych, czyli Szkolna Pętelka. Na starcie nie może  zabraknąć miłośników nordic walking.
 
Jak informuje gdyński magistrat zapisy do biegu trwają do środy 14 maja, opłata wynosi 25 złotych, później można się zarejestrować tylko w biurze zawodów, w dzień startu. Koszt 30 zł. Regulamin imprezy i profile trasy dostępne są na stronie www.biegigorskiegdynia.pl/.

reklama