Implanty zębów – dlaczego warto na nie postawić?

Wtorek, 13 Sierpień 2019

Utrata nawet jednego zęba – niezależnie od przyczyny takiego stanu, powoduje duży dyskomfort. Pogarsza się estetyka twarzy, a jeśli brakuje zębów, które są widoczne podczas rozmawiania czy uśmiechania się, pacjenci mają coraz gorsze samopoczucie. Kieruje nimi wstyd, który potrafi nawet zaprowadzić do zaprzestania prowadzenia życia towarzyskiego. Rozwiązaniem stają się implanty zębów. Nie chodzi jednak tylko o estetykę i samopoczucie, ale również o kwestie zdrowotne.

Dlaczego implanty zębowe, mimo wysokiej ceny, są tak popularne i chętnie wybierane? Bo nie rodzą konieczności naruszania w jakikolwiek sposób zębów zdrowych, co ma miejsce między innymi przy tworzeniu tzw. mostów. Implant zęba nie osłabia pozostałych zębów, nie staje się dla nich obciążeniem. To wręcz wzmocnienie całego uzębienia.

Jeśli miejsce po utraconym zębie nie zostanie w żaden sposób wypełnione, dochodzi do stopniowego zaniku tkanki kostnej, ponieważ nie będzie ona utrzymywana w pierwotnym położeniu. Wypełnienie implantem daje praktycznie takie same odczucia, jak w przypadku posiadania naturalnych zębów, a tkanka kostna nie podlega zanikowi.

Implant zębów jest również odporny na próchnicę, a dokładając do tego bardzo dużą trwałość na lata, kosztowna procedura medyczna staje się inwestycją w zdrowie i estetykę. Co więcej, finanse nie muszą stanowić przeszkody w podjęciu decyzji o wstawieniu implantów. Można bowiem skorzystać z promocyjnej oferty, którą posiada DentalSand. Cena implantu wynosi 1499,99 złotych. I choć trzeba liczyć się z kosztami jego wszczepienia, a także konsultacji i diagnostyki radiologicznej, sumarycznie płaci się mniej, niż stawiając na standardowe oferty w klinikach zajmujących się implantologią. Pojedyncza śruba może bowiem kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

DentalSand zlokalizowany w Gdyni, którego pełną ofertę można znaleźć na stronie http://dentalsand.pl/, to gwarancja kompleksowego leczenia w przyjaznej atmosferze, poddając się pracy wykwalifikowanemu personelowi, który korzysta z wysokiej klasy sprzętów.

reklama