Jak zarezerwować miejsce parkingowe na gdańskim lotnisku?

Poniedziałek, 27 Maj 2019

Planując z wyprzedzeniem podróż samolotem, warto zadbać o każdy szczegół, aby uniknąć stresu. Jeżeli na lotnisko dojechać własnym autem, zarezerwuj i opłać miejsce parkingowe przez Internet. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Wybierz parking dla siebie

Na gdańskie lotnisko przyjechać można w różnych celach. Czas, jaki Twój samochód spędzi na parkingu, zależy od Twoich zamiarów – będzie on dłuższy, gdy sam udajesz się w podróż, a krótszy, gdy kogoś odwozisz na lub odbierasz z lotniska. Jeżeli pasjonujesz się lotnictwem, możesz też chcieć po prostu poobserwować z niedużej odległości startujące i lądujące samoloty.

Firma Interparking, obsługująca parkingi położone na terenie Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, przygotowała ofertę parkingową, dzięki której nie musisz obawiać się wysokich kosztów za miejsce postojowe. Planując kilkugodzinny pobyt na lotnisku, zaparkuj auto na parkingu krótkoterminowym P1 lub P3. Jeżeli samemu wybierasz się w podróż, Twój samochód powinien poczekać na Ciebie na długoterminowym miejscu parkingowym – parkingu na P4, P5 lub P6.

Oszczędź czas, rezerwując miejsce i płacąc online

Podróż samolotem najczęściej planuje się ze sporym wyprzedzeniem, dlatego pamiętaj, by zarezerwować miejsce na wybranym parkingu najpóźniej na 48 godzin przed planowaną godziną przyjazdu na lotnisko. Pamiętaj też, że minimalny okres rezerwacji wynosi 24 godziny. Dlatego przy rezerwacji uwzględnij koszt postoju na wybranym parkingu – na krótkoterminowych jest on wyższy niż na długoterminowych.

Procedura rezerwacji nie jest skomplikowana:

  1. uzupełnij dane dotyczące rezerwacji w formularzu na stronie gdańskiego lotniska (http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan),
  2. wprowadź niezbędne do dokonania rezerwacji dane osobowe,
  3. opłać rezerwację przelewem online,
  4. na podany w drugim punkcie adres email otrzymasz potwierdzenie rezerwacji, które będzie zawierać kod-QR. Wydrukuj je – stanowi dowód rezerwacji i jest niezbędne do otrzymania właściwego biletu parkingowego.

Zarezerwowałem miejsce postojowe. Co dalej?

Nie zapomnij zabrać wydrukowanego potwierdzenia w podróż na lotnisko! Gdy już dojedziesz na miejsce, masz dwie możliwości:

  1. Jeżeli po drodze na parking przejeżdżasz przez strefę Kiss&Fly, wciśnij przycisk na wjeździe. Jeżeli system nie wydrukuje biletu automatycznie, zeskanuj kod-QR z rezerwacji i pobierz bilet. Pamiętaj, że w strefie Kiss&Fly możesz przebywać za darmo nie dłużej niż 10 minut. Przy wjeździe na parking, na który masz rezerwacje, koniecznie zeskanuj pobrany wcześniej bilet – inaczej naliczane będą opłaty za pobyt w strefie Kiss&Fly. Nie skanuj drugi raz kodu QR.
  2. Wjeżdżając bezpośrednio na parking, zeskanuj przed wjazdem kod-QR i pobierz bilet. Podjedź do wjazdu, zeskanuj bilet. Gdy szlaban się podniesie, wjedź na parking.

Pamiętaj, by bilet zeskanować również na wyjeździe z parkingu i strefy Kiss&Fly.