Jakubiuk: 6 miejsce w Mistrzostwach Europy to duży sukces

Czwartek, 17 Lipiec 2014

Jak ocenia niedawno zakończone Mistrzostwa Europy U20 Anna Jakubiuk? Czy jest zadowolona ze swojej gry? Zapraszamy do lektury wywiadu z naszą skrzydłową!

6 miejsce na Mistrzostwach Europy - to sukces czy porażka?
- Moim zdaniem 6 miejsce jest dużym sukcesem dla naszej kadry, ponieważ jak wiadomo 2 lata temu spadłyśmy do dywizji B. Rok temu dziewczyny nie zakwalifikowały się do najlepszej „ósemki” turnieju, dlatego też myślę, że tegorocznym osiągnięciem możemy się pochwalić bez skrupułów. :)

Jak ogólnie oceniasz waszą postawę na ME?
- Byłyśmy bardzo bojowo nastawione na Mistrzostwa. Chciałyśmy pokazać na co stać polską drużynę i myślę, że naszym głównym atutem była mocna obrona oraz gra zespołowa.

Czy Twoim zdaniem byłyście w stanie wygrać jeszcze jakieś spotkanie w I bądź I rundzie i tym samym uniknąć spotkania z Hiszpanią w ćwierćfinale?
- Myślę, że byłyśmy w stanie wygrać z zespołem z Włoch. Było to bardzo wyrównane spotkanie, jednak słaba skuteczność w ataku zaważyła o wyniku tego meczu.

Której porażki żałujesz najbardziej?
- Najbardziej żałuję porażki z Hiszpanią. Przegrana w ćwierćfinale uniemożliwiła nam wejście do „czwórki”, a tym samym dalszą walkę o medale.

Czy w niedzielę po ostatnim gwizdku trener Koziorowicz pogratulował Wam występu, czy może był odrobinę zawiedziony, że nie udało się wywalczyć 5 miejsca?
- Mimo przegranego meczu Trener podziękował nam za walkę, za włożoną pracę i ambicję podczas całych Mistrzostw. W żadnym wypadku nie był zawiedziony. Pogratulował nam także wywalczonego 6. miejsca i był naprawdę dumny z naszej postawy .

W niektórych meczach grałyście bardzo nierówno. Potrafiłyście seriami zdobywać oraz tracić punkty przez co końcówki meczów bywały nerwowe. Co było tego przyczyną?
- Myślę, że jedną z przyczyn było zmęczenie, które odczuwałyśmy po paru spotkaniach rozgrywanych dzień po dniu. To wpływało na naszą koncentrację oraz skuteczność . Jak już wcześniej wspomniałam naszym głównym założeniem była mocna obrona, co również miało swoje przełożenie na słabszą skuteczność w ataku.

Jaka atmosfera panowała w waszym zespole podczas ME?
- Atmosfera była bardzo dobra. Znamy się z dziewczynami już parę lat, więc dobrze się dogadujemy i rozumiemy zarówno na boisku, jak i poza nim. Każdej z osobna bardzo zależało na jak najlepszym wyniku drużyny, co dawało wspólną motywację do działania.

Podczas tych Mistrzostw zdobywałaś średnio 7 pki i notowałaś 5 zb w każdym meczu. Jesteś zadowolona ze swojej postawy?
- Dawałam z siebie 100% w każdym spotkaniu, jednak zawsze pozostaje niedosyt. Sądzę, że mogłam pokazać się z lepszej strony i w większym stopniu pomóc drużynie. Jednak już sam fakt reprezentowania naszego kraju w takich rozgrywkach jest powodem do zadowolenia.

To były Twoje ostatnie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Czas na walkę o miejsce w seniorskiej kadrze?
- Przeskok z młodzieżowej kadry do seniorskiej jest ogromnym krokiem, więc myślę, że wymaga to ciężkiej pracy i wytrwałości w ulepszaniu swoich umiejętności. Oczywiście, będę robić co w mojej mocy, abym z roku na rok stawała się coraz bardziej wartościową zawodniczką. Mam nadzieję, że w swoim czasie dostanę szansę, aby godnie reprezentować nasz kraj z najlepszymi polskimi seniorkami.

Okres przygotowań i Mistrzostw Europy za Tobą. Teraz czas na upragnione wakacje?
- Było to kilka miesięcy ciężkiej pracy, dlatego z uśmiechem na twarz mogę powiedzieć "w końcu mam wakacje" :) . Teraz będę regenerować siły, aby przyszły sezon zacząć pełną parą .

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama