Jesienne trio: te kolory podbijają salony fryzjerskie

Poniedziałek, 3 Listopad 2014

Stały się najpopularniejszymi kolorami ostatnich miesięcy, a zainteresowanie nimi stale rośnie. Włosy ufarbowane na jedną z tych barw mogą okazać się najwspanialszą wizytówką każdej kobiety troszczącej się o piękny wygląd. Jakie kolory warto wybrać? O czym należy pamiętać przy wyborze barwy dla siebie?

Mahoń to kolor niezwykły, który ma w sobie coś intrygującego i tajemniczego. Jest jednym z tych odcieni, które zaleca się w szczególności kobietom pragnącym ukryć siwe pasemka. Koloryzacja farbami np. Garnier pozwala na skuteczne pokrycie siwych włosów, przy ich jednoczesnym odżywieniu. Ponieważ mahoń i jego odcienie kojarzą się z głębią i energią, każda kobieta może wiele zyskać dzięki takiej barwie. Wystarczy tylko w odpowiedni sposób dopasować odcień do swego typu urody. Warto jednak zapamiętać jedną, najważniejszą zasadę, zgodnie z którą mahoń najlepiej sprawdza się w przypadku kobiet o dość wyrazistych rysach twarzy.

Rudy znów na topie!

Obok rudego trudno przejść obojętnie, a w ostatnim czasie stał się on bardzo popularny. Rudy wrócił do łask w wielkim stylu. Choć jest to barwa wyjątkowo modna i efektywna, nie każda kobieta może sobie pozwolić na ufarbowanie włosów w taki właśnie sposób. Jest to przede wszystkim kolor dla kobiet wyróżniających się subtelnym pięknem. Dlaczego? Bo z rudymi włosami wiąże się wiele mitów i legend, przy czym stereotyp rudowłosych i niezwykle pięknych wróżek jest jednym z tych, który najmocniej wpływa na postrzeganie współczesnych rudzielców. Kiedy warto postawić na ten kolor? Zbyt ostre rysy twarzy to najczęstszy powód sięgania po rudy, który pozwala je nieco złagodzić. Rudy świetnie sprawdza się też przy jasnej cerze, choć nie jest to regułą. Kobiety obdarzone ciemniejszą karnacją również mogą dobrze wyglądać w rudych włosach. Unikać powinny go jednak te kobiety, które mają problemy z naczynkami lub piegami. W ich przypadku kolor ten może jeszcze bardziej podkreślić te defekty, a przecież nie takich efektów oczekuje się od koloryzacji.

Brąz: moc odcieni dla każdej kobiety

Brąz już dawno przestał się dzielić na „ciemny”, „jasny” oraz „średni”. Dziś brąz to wiele odcieni, dzięki czemu każda z nas może znaleźć najlepszy dla siebie wariant. To jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów do włosów, dla którego najlepszym określeniem może stać się miano „bezpiecznej barwy dla każdej kobiety”. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie odmiany brązu do swej karnacji, dzięki czemu można uzyskać naturalny efekt koloryzacji.  Ciemna cera i chłodne odcienie brązu idealnie się uzupełniają, z kolei do cery jasnej najlepiej pasują brązy w cieplejszych odcieniach. Decydując się na brąz, warto w porę jednak zadbać o stan swych włosów. Brązy idealnie odbijają światło, zatem na włosach mocnych i zdrowych będą się prezentować najlepiej.

Modne kolory to przede wszystkim kolory naturalne i dobrze dobrane do typu urody każdej kobiety. Brąz, mahoń czy odcienie rudego, jako barwy wyraziste i przyciągające uwagę, jesienią mogą się sprawić idealnie. Zainteresowanie nimi jest ogromne, zatem w salonach fryzjerskich to właśnie po taką paletę barw sięga się najczęściej.

reklama