Kierowca autobusu miejskiego pomógł odnaleźć zaginionego 79 - latka

Piątek, 22 Marzec 2013

Kierowca autobusu gdyńskiej komunikacji miejskiej pomógł odnaleźć zaginionego 79 - letniego mieszkańca Gdyni, który choruje na zanik pamięci. Starszy mężczyzna wyszedł z domu i nie umiał odnaleźć drogi powrotnej. O jego zaginięciu policjantów z Oksywia zawiadomiła rodzina. Dyżurny gdyńskiej Komendy o poszukiwaniach seniora poinformował kierowców autobusów i taksówkarzy. Dzięki czujności i  wzorowej postawie jednego z pracowników Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej, zaginiony 79 - latek bezpiecznie powrócił pod opiekę najbliższych.

W ubiegłą środę około godziny 19.00. policjanci z Komisariatu w  Oksywiu zostali zaalarmowani przez rodzinę 79 - letniego mieszkańca Gdyni o jego zaginięciu. Jak wynikało z informacji najbliższych, starszy mężczyzna wyszedł z domu około godziny 15.00. i dotąd nie powrócił do domu. Sytuacja była poważna, ponieważ zaginiony choruje na zanik pamięci, co mogło zagrażać jego bezpieczeństwu, tym bardziej, że zapadały już nocne ciemności a na zewnątrz panował mróz. Wszyscy gdyńscy policjanci otrzymali rysopis mężczyzny i  rozpoczęły się działania poszukiwawcze.

Dyżurny gdyńskiej Komendy powiadomił o zaginięciu seniora kierowców miejskich autobusów i taksówkarzy, którzy włączyli się do akcji poszukiwań zaginionego 79 - latka.

O godzinie 19.40. jeden z kierowców Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni przekazał policjantom informację, że w jego pojeździe podróżuje starszy mężczyzna, który jest podobny do rysopisu zaginionego, ponadto, nie potrafi powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka.

Skierowany na miejsce patrol mundurowych ustalił, że wskazany przez kierowcę autobusu starszy mężczyzna jest zaginionym mieszkańcem Gdyni.

Dzięki czujności i wzorowej postawie kierowcy miejskiego autobusu, działania poszukiwawcze zakończyły się w ciągu 60 minut od ich rozpoczęcia. Senior trafił pod opiekę najbliższych bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama