Konferencja prezydenta Gdyni i kapitana meksykańskiego statku po wczorajszej bójce na plaży

Poniedziałek, 19 Sierpień 2013

Po wczorajszych zamieszkach do jakich doszło na gdyńskiej plaży, Dziś odbyła się wspólna konferencja prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka i kapitana meksykańskiego statku Juana Carlosa Vera Minjares.

- Trwa proces wyjaśniania wszystkich okoliczności związanych ze wczorajszymi zdarzeniam. Mamy swoje uwagi i oczekujemy od policji ich wyjaśnienia. Czekamy na informacje co do procedur jakie zostały zastosowane - mówił Wojciech Szczurek. - Co do jednej rzeczy nie ma wątpliwości nasi gości są gośćmi miasta i należy się tym gościom ochrona szczególna - dodał prezydent Gdyni.

Gdyński prezydent nie ukrywał swojego rozgoryczenia całą tą sytuacją. Zwrócił uwagę również na to, że niestety przy takich zdarzeniach nie mamy do czynienia ze sportem lecz zwykłym bandytyzmem.

- Gdynia przez lata udowadniała, że jest miastem bezpiecznym. Tym bardziej bulwersujące jest to zdarzenie. Bo w środku miasta, w niedzielę, w samym jego centrum zdarzyła się sytuacja, która nie miała prawa się zdarzyć - podkreśli na koniec swojego wystąpienia Wojciech Szczurek.

Kapitan Juan Carlos Vera Minjares podczas konferencji dziękował za słowa prezydenta. Poinformował również, że dwóch pobitych marynarzy leży obecnie w łóżkach.  Kapitan zapewniał że zarówno on jak i jego załoga zdaje sobie sprawę, że to zajście nie ma nic wspólnego z mieszkańcami Gdyni. Kapitan dodał jeszcze, że mimo przykrego incydentu na pewno wrócą do Gdyni.

reklama