Maszyny poszły w ruch. Trójmiasto szyje

Wtorek, 9 Lipiec 2013

Skrzyknęły się przez Internet, ale już spotkały w realu, by szyć przytulne zabawki i kolorowe dekoracje dla podopiecznych gdyńskiego hospicjum dla dzieci. Na pierwszym spotkaniu grupy "Trójmiasto szyje" do maszyn zasiadło kilkanaście pań, a zainteresowanych pomysłem jest ponad 80 osób.
 
Panie będą szyły głównie kolorowe, przytulne zabawki oraz dekoracje do zawieszenia w oknach i na ścianach hospicjum, którego otwarcie planowane jest w  październiku. Pomysłów mają wiele. Pierwsze maskotki już są. 8 lipca br. uczestniczki spotkały się w prywatnej pracowni przy sklepie przy ul. Abrahama 11. Przyniosły własne materiały, tkaniny oraz maszyny i ochoczo przystąpiły do pracy.
 
- Szycie to ogromna frajda i podobnie myśli wielu mieszkańców Trójmiasta - mówi Agnieszka Nowicka, pomysłodawczyni akcji. - Naszym założeniem jest spotykać się w tym gronie, uczyć się od siebie i zgłębiać tajniki szycia - dodaje. 
 
Panie liczą na wsparcie i proszą o kawałki tkanin, koronki, wstążeczki, nici. Można je przynosić do sklepu Deco Hobby przy ul. Abrahama 11 w godzinach otwarcia (poniedziałek-piątek - godz. 10.00-18.00, sobota - godz. 10.00-14.00). 
 
Informacje dla osób, które chciałyby się zaangażować w akcję, niekoniecznie tylko szyjąc, ale i na przykład projektując, znajdą się na profilu na Facebooku:

www.facebook.com/TrojmiastoSzyje. Jeszcze do grupy nie dołączył żaden mężczyzna... Najbliższa okazja podczas kolejnego spotkania - 15 lipca.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama