Michał Gołaś wygrał pierwszą edycję Cyklo Gdynia

Niedziela, 8 Wrzesień 2013

Już wszystko jasne, po udanym ataku na ostatnich kilometrach Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) wygrał pierwszą edycję klasyku Cyklo Gdynia. Drugie miejsce zajął jego kolega z ekipy - mistrz Polski Michał Kwiatkowski, a trzecie Robert Radosz (BDC-MarcPol).

W pierwszej edycji Cyklo Gdynia wystartował aż 68 zawodników, a wśród nich wszystkie najpopularniejsze ekipy kolarskie. Trasa przejazdu mierzyła 130 kilometrów z finiszem w Gdyni.

Już od początku a na prowadzenie wysunęła się niewielka grupa, jadąca niemal dwie minuty przed resztą. W jej skład wchodzili Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step), Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), Kamil Zieliński (Las Vegas Power Energy Drink), Robert Radosz i Adam Pierzga (BDC MarcPol) oraz Adam Stachowiak (Bank BGŻ Team).

Ataki rozpoczął Gołaś, po 55 kilometrach odjeżdżając z Radoszem. Doskoczył Kwiatkowski i po 65 kilometrach na czele zostali tylko dwaj kolarze Omega Pharma w towarzystwie Radosza. Trio miało 30 sekund przewagi nad goniącymi i zgodnie pracowało, powiększając przewagę nad rywalami.

Sytuacja do końca imprezy nie uległa zmianie - na 90 kilometrze różnica wynosiła 2:30, a w końcówce już ponad 4 minuty. Kolarze Omegi rozpoczęli ataki 10 kilometrów przed metą - najpierw ruszył Kwiatkowski, a później poprawił Gołaś.

Ataku mistrza Polski z 2012 roku nie zdołał skasować Radosz i podopieczny Patricka Lefevere'a odjechał samotnie, chwilę później jako pierwszy przecinając linię mety. Kwiatkowski finiszował drugi, a na trzecim miejscu dojechał Radosz.