Mieszkać w Gdyni to jak wygrać w „Totolotka”?

Piątek, 25 Kwiecień 2014

O rekordowej wygranej sprzed dwóch lat słyszeli chyba wszyscy mieszkańcy Gdyni, kiedy to pewien szczęśliwiec wygrał bagatela 33 miliony skreślając szóstkę systemem chybił-trafił w kolekturze przy ulicy Unruga. Czy takie wygrane zdarzają się często? Jakie są nasze szanse na wygraną i jak wypadamy na tle innych miast? Najnowsze statystyki Lotto pokazują, że tylko od 1996 roku do chwili obecnej aż 18 mieszkańców Gdyni zostało milionerami dzięki grom liczbowym. 

Ilu lotto milionerów mieszka w Gdyni a ilu na Pomorzu? 

Od początku tego roku województwo pomorskie ma tylko jednego milionera „na koncie” dzięki wygranej mieszkańca Wejherowa sprzed dwóch miesięcy. Statystycznie do grona najbogatszych dołącza każdego roku co najmniej jedna osoba z Trójmiasta lub okolic. Dla porównania – to samo zestawienie z ostatnich osiemnastu lat pokazuje, że prowadzą egzekwo Gdynia z Gdańskiem. Gdyby jednak wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców obu miast, zdecydowanie prowadzilibyśmy na Pomorzu, zostawiając naszego „starszego brata” daleko z tyłu. 

W Rumi, Redzie i Wejherowie doliczymy się po dwóch lotto milionerów, natomiast nasi sąsiedzi z południa: Tczew i Starogard Gdański mają po 3 mieszkańców, którzy zwiększyli swoje stany konta o niebagatelne sumy minimum miniona złotych. Tyle słowem porównań. Gdzie natomiast mieszkają najwięksi lotto szczęśliwcy z Pomorza i ile mają na koncie?

Gdynia od dwóch lat na prowadzeniu

Z całą pewnością jeszcze przez długi czas nie uda się pobić rekordu z 2012 roku kiedy to padła wygrana rzędu 33 787 496, 10 złotych. Mowa o wspomnianym wcześniej losowaniu, które okazało się szczęśliwe dla gdyńskiego Obłuża. Wygląda więc na to, że i w tym rankingu zdecydowanie zostawiamy inne miasta daleko za sobą. Tym razem nie tylko te pomorskie, ponieważ w dalszym ciągu mamy pierwsze miejsce na tle całego kraju! 

Jesteśmy szczęściarzami?

Myśląc o szczęściu często przychodzi nam na myśl właśnie „szóstka w Totolotka”. Idąc jednak za powiedzeniem, że pieniądze to nie wszystko, warto zwrócić uwagę na jeszcze inny rodzaj statystyk badający niejako poziom zadowolenia i szczęścia. 

Raport określający warunki i jakość życia Polaków „Diagnoza Społeczna” z 2013 roku również ma dla Gdynian dobre wiadomości. Wynika z niego bowiem, że Gdynia jest miastem najbardziej cenionym i lubianym przez swoich mieszkańców. Tutaj także wysunęliśmy się na prowadzenie. Co więcej, okazuje się, że już od kilku lat z rzędu jesteśmy w tym rankingu zdecydowanym liderem. Skąd więc takie wyniki? Przecież 18 lotto milionerów na prawie 250 tysięcy mieszkańców to z drugiej strony nie aż tak dużo.

Z czego zatem tak bardzo jesteśmy dumni?  Z faktu, że miasto rozwija się w zatrważającym tempie, z promowania przedsiębiorczości, a może dostępu do pięknych plaż? Wspomniane wyżej badanie wzięło pod uwagę szereg różnorodnych czynników; zarówno dostęp do rynku pracy i wszelkich świadczeń medycznych, ofertę kulturalną i edukacyjną, a nawet styl i jakość życia mieszkańców. Wyniki moglibyśmy więc z powodzeniem streścić w jednym krótkim zdaniu  – Tutaj po prostu super się żyje! Czy zgadzacie się Państwo z tym stwierdzeniem? Czy Waszym zdaniem mieszkać w Gdyni to jak wygrać w „Totolotka”? Zapraszamy do dyskusji.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama