Nocny przejazd rowerowy

Środa, 26 Czerwiec 2013

Podróż rowerem w blasku księżyca - taką propozycję dla miłośników jednośladów ma gdyńskie stowarzyszenie In gremio. Na I Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy będzie można się wybrać 29 czerwca 2013 r. (sobota) o godz. 22.00 ze skweru Kościuszki, przy alei topolowej.

Uczestnicy przejadą ulicami i ścieżkami rowerowymi miasta. Możliwe, że światełka rowerów zabłysną także na odcinku leśnym. Trasa liczyć będzie ok. 11 km, ale spokojnie - zaplanowana jest tak, by w przejeździe mogli uczestniczyć wszyscy. Nie tylko komandosi!

Przede wszystkim ma być przyjemnie, bez pośpiechu i oczywiście bezpiecznie. Niezbędny jest zatem kask i działające światła, zarówno z przodu, jak i tyłu roweru. Nie wolno zapominać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Godzina zakończenia przejazdu zależy od pogody, kondycji i chęci uczestników, a także ich liczby. Na razie zgłosiło się 150 osób, co już jest dużym sukcesem, ponieważ organizatorzy zakładali, że będzie ich trzy razy mniej. A na pewno znajdą się jeszcze chętni na nocną przejażdżkę. Najprawdopodobniej rowerzyści dotrą do mety na bulwarze Nadmorskim ok. 1.00. Jeśli uda się dojechać wcześniej, w okolicach północy, to uczestnicy zdąża na pokaz sztucznych ogni, który odbędzie się na placu przed Akwarium Gdyńskim z okazji Festiwalu Orkiestr Wojskowych.

reklama