Nowiny z życia gdyńskich rekinów

Wtorek, 14 Maj 2013

W najbliższy czwartek, 16 maja o godz. 10.00 można być świadkiem niezwykłego wydarzenia w Akwarium Gdyńskim. O tej porze zostanie wpuszczony do zbiornika znajdującego się na trasie zwiedzania, młody rekin marmurkowy, który przyszedł na świat rok temu. Jego młodszy braciszek, który wykluł się z ikry miesiąc temu na razie musi pozostać w  akwarium na zapleczu.
 
Para rekinów marmurkowych pojawiła się w Akwarium Gdyńskim MIR-PIB w 2009 roku. Mniej więcej po 2 latach doszło do złożenia pierwszych jaj. Pierwszy osobnik, którego udało się odchować w Akwarium, przyszedł na świat rok temu i może śmiało zamieszkać ze swoimi rodzicami i prezentować się publiczności. Wcześniej kontakt z większymi rybami groził mu... zjedzeniem. Miesiąc temu wykluło się kolejne młode oraz pojawiły się następne jaja.
 
Dodajmy, że rekiny marmurkowe w naturze można spotkać tylko w płytkich wodach u  brzegów Australii, gdzie czas spędzają leżąc na kamienistym dnie. To jedne z najmniejszych rekinów na świecie, co nie przeszkadza im być drapieżnikami - żywią się mniejszymi rybami oraz mięczakami.

reklama