Osiem osób zatrzymanych za pobicie 23–latka na peronie SKM w Gdyni Głównej

Piątek, 23 Luty 2018

Kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu zatrzymali osiem osób podejrzewanych o pobicie 23–latka na peronie SKM w Gdyni Głównej. Wśród zatrzymanych jest jedna osoba niepełnoletnia, pozostali to osoby w wieku od 19 do 27 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu pełnoletni sprawcy przestępstwa trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Do pobicia 23–latka przez grupę nieznanych mu ośmiu osób doszło 20 stycznia br. na peronie SKM w Gdyni Głównej. Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia oraz ustaleniem i zatrzymaniem jego sprawców pracowali kryminalni z komisariatu policji w Gdyni Śródmieściu i policjanci z gdyńskiej komendy miejskiej. Poczynione przez funkcjonariuszy ustalenia i zebrany materiał dowodowy doprowadziły do wytypowania wszystkich sprawców.

Pierwsze zatrzymania miały miejsce na początku lutego, a ostatni sprawcy zostali ujęci pod koniec ubiegłego tygodnia. Zatrzymani to mieszkańcy Gdyni, Rumi i Wejherowa w wieku od 17 do 27 lat. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeden z zatrzymanych usłyszał dodatkowo zarzut rozboju dokonanego na 23 – latku. 

W trakcie przeszukania dwóch innych zatrzymanych mundurowi zabezpieczyli drobne ilości narkotyków. Decyzją sądu siedmioro pełnoletnich sprawców przestępstwa trafiło na trzy miesiące do tymczasowego aresztu, a sprawa najmłodszego trafiła do sądu dla nieletnich.

Milion złotych dla szpitali na walkę z COVID-19 od Gdyni!

Milion złotych dla szpitali na walkę z COVID-19 od Gdyni!

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzje o przekazaniu szpitalom i pogotowiu działającym w Gdyni miliona złotych jako wsparcie w walce...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama