Półfinał Topligi futbolu amerykańskiego. Seahawks Gdynia zmierzą się Giants Wrocław

Sobota, 29 Czerwiec 2013

Już jutro, 30 czerwca o godzinie 14:00 na mieszczącym się przy ulicy Kazimierza Górskiego 10 w Gdyni Narodowym Stadionie Rugby, zostanie rozegrany drugi półfinał Topligi. W spotkaniu tym zmierzą się drużyny Seahawks Gdynia i Giants Wrocław.

Obaj półfinaliści zakończyli rozgrywki sezonu zasadniczego z bilansem 8-2. Jastrzębiom wystarczyło to do zajęcia pierwszego miejsca w swojej grupie, a co za tym idzie zdobycie prawa do rozegrania półfinału na własnym terenie. Wrocławscy Giganci uplasowali się na drugim miejscu w  tabeli Grupy Południowej Topligi. Na pierwszym, sezon regularny zakończyła druga drużyna z województwa dolnośląskiego - Devils.

W tym sezonie aktualni mistrzowie - gdyńskie Jastrzębie zmierzyli się z Gigantami 14 kwietnia. Tamten mecz, podobnie jak niedzielny półfinał był rozgrywany na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Po bardzo wyrównanych zawodach obfitujących w efektowne zagrania, czterema punktami zwyciężyły Jastrzębie. W całym meczu prowadzenie zmieniało się aż 6 razy. - Wrocławianie stosują zagrywki, które są niesamowicie skuteczne dlatego stawiają bardziej na szlifowanie tego co umieją najlepiej zamiast wprowadzać liczne zmiany z meczu na mecz. Można powiedzieć że ich styl znacząco się nie zmienił od czasu naszego pojedynku, jednak  jesteśmy pewni, że na półfinał przygotują coś specjalnego. Na pewno będzie sporo roszad w ich składzie, który będzie pojawiał się w ataku i obronie - zapowiada Maciej Cetnerowski, trener Seahawks Gdynia.

Niemniejsze emocje zapowiadają się w niedzielę. Stawką meczu jest awans do Trawnik Producent VIII SuperFinał PLFA, który już 14 lipca br. zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. W ostatnich dwóch kolejkach półfinałowi rywale zmierzyli się z tym samym przeciwnikiem. 16 czerwca Seahawks z wielkim trudem - 14:12 - pokonali Kozły Poznań. 23 czerwca Giants rozgromili poznanian 62:0.

reklama