Poszukiwany listami gończymi uprawiał konopie

Czwartek, 27 Czerwiec 2013

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości zatrzymali w ubiegły wtorek 28-letniego mieszkańca Gdyni, za którym sąd wydał dwa listy gończe. Policjanci przeszukali pomieszczenia zajmowane przez poszukiwanego i znaleźli hodowlę konopi indyjskich, zainstalowaną w  jednym z pokoi budynku. Śledczy, zabezpieczyli między innymi blisko 60 krzaków konopi oraz sprzęt służący do produkcji środków odurzających. Za produkcję narkotyku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Na trop poszukiwanego 28-letniego mieszkańca Gdyni wpadli kryminalni z  gdyńskiej komendy. Policjanci ustalili, że mężczyzna, za którym sąd wydał dwa listy gończe za przestępstwa przeciwko mieniu ukrywa się na terenie powiatu gdańskiego, gdzie wynajął dom. We wtorek o godzinie 6.00. funkcjonariusze zapukali do jego drzwi. Mężczyzna został zatrzymany, nie stawiał żadnego oporu. W domu, który 28-latek wynajął policjanci znaleźli plantację konopi indyjskich, która została przez poszukiwanego zainstalowana w jednym z pokoi zajmowanego budynku.

Śledczy z Komendy w Pruszczu Gdańskim, zabezpieczyli między innymi blisko 60 krzaków konopi oraz sprzęt służący do produkcji narkotyków. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Najbliższe 2 lata spędzi w zakładzie karnym za przestępstwa popełnione w  przeszłości. Ponadto, za hodowlę konopi indyjskich grozi mu kara do 3 lat więzienia.   

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama