Prezentacja Alfa Romeo 4C oraz Jeepa Cherokee 2014

Piątek, 11 Kwiecień 2014

16 kwietnia br. w salonie Auto-Mobil mieszczącym się przy ulicy Wielkopolskiej 241 odbędzie się pierwsza w Trójmieście prezentacja samochodów Alfa Romeo 4C oraz Jeepa Cherokee 2014.

Alfa Romeo 4C to zupełnie nowy model, sportowe coupé, w dodatku zbudowane od podstaw, nie bazujące na żadnym istniejącym samochodzie. Wygląda znajomo, bo było już gościem wielu salonów samochodowych i przez ostatnie miesiące zdążyliśmy już przywyknąć do jego wyglądu. Prace nad Alfą 4C zaczęły się we wrześniu 2010 roku od czystej kartki, na której zapisano kilka podstawowych założeń dotyczących nowego modelu. Auto miało być lekkie i ważyć poniżej 900 kilogramów, miało rozpędzać się od 0 do 100 km/h poniżej 5 sekund, być wyposażone w silnik gwarantujący, że na każdy koń mechaniczny mocy przypadnie mniej niż 4 kg masy, no i cenę poniżej 60 tysięcy euro.

evsmash-1397204903-jeepcherokigdynia.png

Dodatkowo podczas premiery 4C, odbędzie się prezentacja czwartej już generacja modelu Cherokee która pojawiła się w sprzedaży czyli najnowszego Jeepa Cherokee 2014. Pierwszym elementem wyróżniającym nowe Cherokee jest jego awangardowy wygląd, którego konkurencja może pozazdrościć. Auto za sprawą przekonstruowanego w nowym stylu grilla, stanowiącego znak firmowy marki Jeep, ma wyznaczać nowy standard. W oświetleniu zastosowanie znalazła technologia LED i reflektory ksenonowe. Bryła nadwozia nabrała swoistej masywności, która dobrze komponuje się z dużym rozmiarem kół, natomiast kabina została nowocześnie zaprojektowana, a całość wystroju nastawiono na maksymalną wygodę. Nie zabraknie użytecznej i łatwej do obsługi technologii oraz praktycznych schowków, a wszystko to i jeszcze więcej na wyciągnięcie ręki już 16 kwietnia.

reklama