Przeciw przemocy w rytmie hip-hopu

Środa, 4 Wrzesień 2013

Zdjęcia tancerzy z napisem "Stop" na dłoni w Internecie i na plakatach - to część kampanii "Widzę, Reaguję" przeciwko przemocy wśród młodzieży. Więcej o akcji gdyńskiej Fundacji Zmian Społecznych "Kreatywni" będzie można dowiedzieć się podczas sobotniego festiwalu "Keep Holiday" w Parku Kilońskim.
 
Kampania "Widzę, Reaguję" podkreśla, że przemoc może przybierać różne formy. To nie tylko bicie, ale i wyzywanie, zabieranie cudzych rzeczy czy umieszczanie krępujących zdjęć w sieci. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę, że kiedy jesteśmy świadkami przemocy, nasza reakcja na to co się dzieje, ma ogromne znaczenie.
 
Do akcji włączyły się osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą. Na plakatach znalazły się zdjęcia artystów - tancerzy, choreografów, trenerów - z napisem "Stop" na dłoni. Swoją fotografię z takim symbolem sprzeciwu wobec przemocy każdy może umieścić na Facebooku i tym samym pokazać, że nie jest się obojętnym.
 
Wystawę prezentującą plakaty kampanii będzie można zobaczyć podczas festiwalu "Keep Holiday", który odbędzie się w sobotę, 7 września, w Parku Kilońskim w  Gdyni Chyloni. Od godz. 16.00 zawładnie nim hip-hop.
 
Trójmiejscy artyści stworzą z uczestnikami imprezy graffiti, które po festiwalu przypominać będzie o kampanii. Obrazy powstaną na... drzwiach, które nie były już potrzebne pobliskim mieszkańcom, a teraz posłużą kreatywnemu recyklingowi. 
 
Swoje umiejętności zaprezentuje Klub Sportowy "Movement" - grupa młodych ludzi, których pasją jest parkour i freerunning, czyli sztuka przemieszczania się w miejskiej przestrzeni. Będą bitwy taneczne i  koncerty rap. Wystąpią m.in.: "Spectrum", Edzio, Klemens, "The Ostprausters". Oprawą muzyczną festiwalu zajmie się dj Papi, a imprezę poprowadzi Yah - raper, muzyk i działacz kulturalny.
 
Wstęp wolny! Organizatorzy są przygotowani nawet na deszcz. Gdyby padało, festiwal odbędzie się w Klubie Młodzieżowym "Kreatywni" przy ul. Opata Hackiego 17.
 
"Keep Holiday" ma pokazać, że street art to bogactwo form, dźwięków i pomysłów. Jego organizatorem jest Fundacja Zmian Społecznych "Kreatywni" wraz z grupą młodych wolontariuszy, którzy postanowili podzielić się swoimi pomysłami i dobrą energią.

reklama