Przeprowadzka międzynarodowa dla zabieganych – tylko z firmą przeprowadzkową!

Poniedziałek, 4 Grudzień 2017

Niedługo zamierzasz przeprowadzić się do innego kraju, ale nie masz czasu, aby zająć się tym wszystkim samodzielnie? To żaden problem! Wystarczy, że skorzystasz z usług firm przeprowadzkowych, które oferują kompleksową i fachową obsługę.

Przeprowadzkę do innego kraju warto zacząć planować tak wcześnie, jak to tylko możliwe. Musimy pamiętać o tym, że to nie tylko kwestia spakowania wszystkiego do kartonów i walizek, ale też załatwienia wielu spraw, na przykład związanych z rachunkami, kontem bankowym. Musimy również przemyśleć, co chcemy zabrać ze sobą do nowego lokum, a także jak to wszystko przewieźć. Nie sposób ukryć, że przeprowadzka międzynarodowa wymaga czasu. Co powinniśmy zrobić wtedy, gdy nie mamy go zbyt wiele?

Jeśli nie masz czasu na to, aby zajmować się przeprowadzką, nie musisz tego robić! Teraz możemy skorzystać z usług firm, które zajmują się świadczeniem kompleksowych usług przeprowadzkowych. To dzięki nim możemy przenieść się na miejsce szybko, bezstresowo i wygodnie. 

Co oferują firmy przeprowadzkowe?

Aktualnie firmy przeprowadzkowe są w stanie zaoferować swoim klientom szeroką gamę usług – to nie tylko sam przewóz mienia, ale też obsługa związana z zabezpieczaniem mienia, jego wynoszeniem i wnoszeniem oraz usługi dodatkowe. Dzięki temu klient zlecający przeprowadzkę międzynarodową nie musi tak naprawdę zajmować się już niczym.

Firm, które oferują obsługę tego rodzaju, jest w Polsce coraz więcej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że w ostatnich latach zaczęliśmy częściej wyjeżdżać za granicę. Są jednak i takie firmy, które w branży działają już od znacznie dłużej, na przykład firma JUPITER z Kielc, która ma ponad 25-letnie doświadczenie. Więcej informacji o jej ofercie znajdziemy na stronie http://jupiter-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-miedzynarodowe.

Zakres usług przeprowadzkowych:

  • przekazanie materiałów do pakowania, na przykład kartonów, papierów, pianek, folii
  • pakowanie mienia dla klienta, gdy ten nie ma na to czasu
  • demontaż i ponowny montaż mebli i innych sprzętów, aby ułatwić ich przewóz
  • załadunek i zabezpieczenie na czas transportu oraz rozładunek w miejscu docelowym
  • bezpieczny transport w określonym wcześniej terminie
  • rozstawienie mebli i sprzętów w nowym domu klienta
  • sprzątanie po przeprowadzce
  • utylizacja niepotrzebnego mienia po przeprowadzce
  • magazynowanie przekazanego mienia 

Wobec tego osoby chcące przenieść się za granicę mogą zlecić firmie przeprowadzkowej praktycznie wszystko. Samemu można wtedy po prostu polecieć samolotem na miejsce i poczekać na transport odprawionego w kraju mienia. Wtedy możemy zabrać ze sobą tylko bagaż podręczny – resztą zajmie się firma.

Ile musimy zapłacić za przeprowadzkę międzynarodową?

Oczywiście, przeprowadzka międzynarodowa będzie nas też kosztować. Cena tego rodzaju usługi zależna jest przede wszystkim od zakresu pomocy oraz od odległości, a także od ładowności użytego samochodu dostawczego i liczby osób do pomocy w obsłudze przenosin.

Najczęściej za przeprowadzkę zapłacimy od około 1 500 do 3 000 złotych, ale są to ceny orientacyjne, ponieważ, jak wspomnieliśmy, na koszt wpływa wiele różnych czynników. Gdy chcemy dowiedzieć się, ile będziemy musieli zapłacić za skorzystanie z obsługi firmy przeprowadzkowej, powinniśmy skontaktować się z nią i przekazać szczegóły dotyczące naszych przenosin. Jeśli chcielibyśmy zapłacić za przeprowadzkę jak najmniej, warto przesłać zapytania ofertowe do kilku firm i porównać ich propozycje.

Podsumowując, gdy czeka cię przeprowadzka do innego kraju, nie musisz zajmować się nią samodzielnie. Teraz wszystko możesz zlecić specjalistom w tej dziedzinie, a samemu zapomnieć o stresie!