Seahawks Gdynia poznali swoich rywali

Poniedziałek, 25 Luty 2013

Po kilku tygodniach ustaleń i konsultacji znany jest oficjalny terminarz rozgrywek futbolu amerykańskiego na nadchodzący sezon. Ósmy sezon wystartuje w weekend 23-24 marca a rozegranie VIII SuperFinału na Stadionie Narodowym w Warszawie planowane jest na weekend 13-14 lipca. Seahawks Gdynia wystąpią w tym sezonie w dwóch klasach rozgrywkowych - najwyższej Toplidze oraz PLFA II.

Poprzedni sezon był dla zawodników i sztabu trenerskiego Seahawks szczególnie udany. Wywalczony po raz pierwszy w historii klubu tytuł mistrza kraju oraz tytuł najlepszej drużyny wśród występujących w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego (PLFA 8), sprawił że Gdynia stała się stolicą futbolu amerykańskiego w Polsce! Nadchodzący sezon będzie niebywałą okazją do udowodnienia że osiągnięcia roku poprzedniego nie były przypadkiem

Żadnej drużynie z tytułem nie udała się sztuka obrony trofeum. Seahawks stoją więc przed niebywałą okazją stworzenia nowego rozdziału na kartach rodzimego futbolu. Szczególnie że jak twierdzą sami zawodnicy - pucharowi w Gdyni mieszka się całkiem wygodnie.

Zmianą w stosunku do sezonu ubiegłego jest przesunięcie drugiego zespołu Seahawks z rozgrywek ośmioosobowych do drugiej ligi. Szeroki skład Seahawks - znacznie powiększony po ostatniej rekrutacji - będzie miał szansę na zdobywanie doświadczenia boiskowego w rywalizacji na warunkach futbolu regularnego z drużynami aspirującymi do awansu do wyższych klas rozgrywkowych.

Przygotowania idą pełną parą, już od stycznia trenujemy trzy razy w tygodniu bez względu na pogodę i są to treningi w pełnym sprzęcie - ocenia stan przygotowań do sezonu trener główny Seahawks Gdynia, Maciej Cetnerowski - Równocześnie wprowadzamy taktykę zarówno obronną jak i ataku. Drużyna poza kilkoma wyjątkami jest właściwie w niezmienionym składzie od zeszłego roku. Cieszy nas, że cały krajowy skład wzmocniony nowymi rekrutami, pozostaje ten sam, poza odejściem Arka Soberskiego, który w tym sezonie będzie grał w barwach Devils Wrocław.

reklama