Solidnie wstawione okna

Środa, 13 Grudzień 2017

Dobór odpowiednich okien do mieszkań jest niezwykle istotny, gdyż mają one pełnić funkcję ochronną, przeciwhałasową, a także odpowiadać za utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. Nawet najlepszej jakości okna, jeśli zostaną źle zamontowane, nie będą dobrze spełniać swojej funkcji.

Najlepsze okna PCV

Okna PCV to rodzaj okien cieszący się największą popularnością na rynku. Montowane są zarówno w blokach mieszkalnych, jak i domach jednorodzinnych. Są łatwiejsze w utrzymaniu od drewnianych, gdyż nie butwieją. Nie trzeba ich konserwować i przez lata zachowują niezmieniony wygląd. Pomimo, że montaż takich okien jest najczęściej wykonywany, popełnianych jest wiele błędów, które skutkują ich nieszczelnością. Klienci najczęściej wybierają okna wraz z montażem, ze względu na oszczędność oraz możliwość reklamacji. Najczęściej popełnianym błędem jest niedopasowanie wymiaru okna do wymiaru ościeży, co skutkuje problemem z dylatacjami. Z kolei okna zbyt małe w stosunku do ościeży skutkują brakiem szczelności i wyższymi rachunkami za ogrzewanie.

Prawidłowy montaż okien z PCV

Na początek należy oczyścić dokładnie z tynku, czy resztek materiału miejsce, gdzie montujemy okno. Należy dokładnie dobrać wymiar okna do wymiaru ościeży i zamocować je za pomocą kotew i dybli. Istotne są również szczeliny dylatacyjne, które pomogą zachować dobrą cyrkulację powietrza. Następnie należy zamontować listwy progowe. Montaż okien nie może się odbyć bez odpowiednich klocków podporowych, co zapewnia odpowiednią izolację termiczną.


Prawidłowy montaż nastręcza wielu problemów, dlatego należy wybrać fachowców, którzy posiadają olbrzymie doświadczenie i wiedzę, gdyż tylko to może dać nam gwarancję prawidłowego montażu okien. Dobry fachowiec powinien najpierw rozstawić odpowiednio klocki podporowe i przytwierdzić ramy okna do muru. Następnym krokiem powinno być przyklejenie parapetu i osadzenie okna na parapecie. Kolejną ważną kwestią jest uszczelnienie okna pianą. Pozostaje już tylko ocieplić okno i odkurzyć za pomocą odkurzacza przemysłowego ze wszystkich pozostałości.
Coraz większą popularnością cieszy się tzw. montaż warstwowy, który polega na dodaniu warstw izolacyjnych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Daje to jeszcze większą pewność utrzymania ciepła i nie dostania się wilgoci do domu.


Pomimo tego, że montaż okien jest często wykonywany, znalezienie odpowiednich specjalistów od okien w Gdyni wcale nie jest łatwe. Tylko prawidłowo zamontowane okna dają nam gwarancję, że nasze rachunki za energię nie będą duże, a w domu nie będzie pleśni i grzybów, z powodu wilgoci.

reklama