Start Gdynia wygrał z AZS Koszalin

Piątek, 22 Marzec 2013

Koszykarze Startu Gdynia po bardzo dobry meczu i świetnej grze całego zespołu okazali się zdecydowanie lepsi od zawodników AZS Koszalin. Gdynianie zwyciężyli 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13).

Najlepszy zawodnikiem  gdyńskiego zespołu był Grzegorz Mordzak, który zdobył 19 punktów. Na uwagę zasługuje fakt iż wszyscy gracze Startu z 11 meczowej zdobyli punkty.

Gdynianie prowadzili niemal od początku spotkania, kiedy po dwóch celnych "trójkach" Michała Jankowskiego wygrywali 9:6. Udane wjazdy pod kosz Grzegorza Mordzaka i punkty Tomasza Andrzejewskiego przyniosło powiększenie przewagi do 10 punktów na koniec kwarty. Kolejne celne "trójki" (Jankowski i Mokros) Startu pozwoliły na utrzymanie przewagi, nawet mimo faulu niesportowego. Przy stanie 28:18 zza łuku trafił Tomasz Wojdyła, a po chwili Mordzak i strata "Akademików" sięgała już 16 "oczek". Skuteczne akcje gości zmniejszyły jednak prowadzenie gdynian.

Po zmianie stron mocniej zaczęli koszalinianie - po 2 punktach Seka Henry było już tylko 36:30. Na miejscu był jednak Mordzak, który wraz z Robertem Rothbartem ponownie wyprowadził zespół na bezpiecznenprowadzenie, które "trójkami" powiększył Maciej Kucharek. Równo z syreną kończącą kwartę z 9 metra trafił Tomasz Andrzejewski i było 59:41 dla Startu.

W ostatniej części meczu gospodarze ciągle grali twardo. Po wsadzie Marcina Malczyka i celnym rzucie trzypunktowym Patryka Pełki było 76:53 i było wiadomo, że podopieczni Davida Dedka tego meczu nie przegrają. Wygraną efektownym wsadem po podaniu nad kosz Sebastiana Kowalczyka przypieczętował Jakub Pietkiewicz.

Start Gdynia - AZS Koszalin 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13)

Start: Mordzak 19, Andrzejewski 11, Jankowski 11, Rothbart 10, Malczyk 7, Kucharek 6, Mokros 3, Kowalczyk 2, Pietkiewicz 2.

AZS: Leończyk 14, Hnery 13, Harris 9, Mielczarek 5, Wołoszyn 5, Jones 2, Milicić 0, Bieg, Bigus, Gibaszek, Śpica.