Startuje 13. edycja Gdyńskiego Biznesplanu

Czwartek, 1 Styczeń 2015

W piątek, 2 stycznia rusza XIII edycja konkursu „Gdyński Biznesplan". To doskonała okazja, żeby zgłosili się przedsiębiorcy, którzy dopiero raczkują na rodzimym rynku, albo pracują nad pomysłem, który chcieliby wcielić w życie. 
 
Do tej pory udało się to między innymi założycielami firmy IVONA SoftwareŁukaszowi Osowskiemu i Michałowi Kaszczukowi, których syntezator mowy IVONA okazał się hitem nie tylko na lokalnym rynku, ale również stał się przepustką do światowej kariery. Natomiast firma Bilander, laureat z 2008 roku, stworzył Binocle. Produkt pozwala na tworzenie analiz i raportów przez osoby, które niekoniecznie znają bazy danych i język programowania. 
 
Ubiegłorocznymi zwycięzcami zostali: twórca projektu VR ONE Damian Karczewski. Jego pomysł pozwala na tworzenie indywidualnych prezentacji, wykorzystując wirtualną rzeczywistość. Drugie miejsce zajęli Jan RadzikowskiTomasz GrzechnikKonrad Słoniewski i Tomasz Główka. Ich pomysł ISIVI, jest pierwszym w Polsce, inteligentnym portalem pracy i rozwoju osobistego. Trzecie miejsce zajął Konrad Klepacki i jego Barobot, czyli robot, który potrafi serwować drinki.  
 
Gdyński Biznesplan nie przewiduje ograniczeń ze względu na wiek - najmłodszy uczestnik konkursu miał 18, najstarszy 63 lata, chociaż  największą grupą zgłaszającą się do konkurencji stanowią osoby w wieku 21-30 lat. Nie jest to również konkurs tylko dla gdynian. Brali w nim udział uczestnicy z Warszawy, Wrocławia, Suwałk, Słupska, Krakowa, Poznania i Elbląga. 
 
Żeby zgłosić się do konkursu należy do 31 stycznia przesłać drogą elektroniczną zgłoszenie, wypełnione na stronach http://www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl/ lub http://www.gdynia.pl/. Drugi etap, który rozpocznie się 16 lutego, to czas na szkolenia i dostarczanie przygotowanych biznesplanów organizatorowi konkursu, czyli prezydentowi Miasta Gdyni do 31 marca 2015 roku. 
 
Laureatów konkursu Gdyński Biznesplan czeka wiele cennych nagród i form wsparcia ich pomysłu biznesowego. Łączna pula nagród wynosi 100 tysięcy złotych. Ponadto finaliści będą mogli skorzystać z bezpłatnej, półrocznej opieki doradcy Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości
 
Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas gali finałowej 1 czerwca 2015 roku. 

reklama