Stelmet górą w Gdyni. Mimo 29 punktów Przemysława Zamojskiego

Sobota, 13 Kwiecień 2013

Stelmet Zielona Góra wygrał w Gdyni z Asseco Prokom 94:83. Gdynianom nie pomogło 29 punktów Przemysława Zamojskiego. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po rzucie za 3 Przemysława Zamojskiego prowadzili 14:8. Dzięki punktom spod kosza Dejana Borovnjaka zielonogórzanie zdołali wyjść na prowadzenie 15:14, które utrzymali do końca kwarty.

W drugiej części spotkania gdynianie walczyli i  ciągle grali skutecznie w ataku, dzięki czemu nie ustępowali znacząco gościom. Po 6 punktach Tomasza Śniega było 39:38 dla przyjezdnych. Kolejna seria punktowa Przemka Zamojskiego dała na koniec kwarty prowadzenie Prokomowi 47:46.

Po zmianie połów przez chwilę jeszcze gdynianie prowadzili, jednak opadali z sił, co skrzętnie wykorzystywali goście. Po rzucie za 2 Łukasza Koszarka było już 63:53 dla zielonogórzan. Do końca kwarty Stelmet powiększył przewagę do 14 "oczek".

Podopieczni Andrzeja Adamka walczyli, jednak to było za mało na dobrze dysponowanych gości, którym w ostatnich 10 minutach przyszło tylko bronić wyniku. Z tego zadania wywiązali się bardzo dobrze i wygrali ostatecznie 94:83.

Asseco Prokom Gdynia - Stelmet Zielona Góra 83:94 (19:23, 28:23, 10:25, 26:23)

Asseco Prokom: Zamojski 29, Mahalbašić 16, Ponitka 15, Śnieg 12, Szczotka 5, Witka 4, Roszyk 2, Pamuła 0, Bogusz 0, Nitsche 0.

Stelmet: Hosley 27, Koszarek 16, Stević 16, Borovnjak 12, Sroka 8, Chanas 7, Cesnauskis 6, Białek 2, Lopičić 0, Seweryn 0.