Stypendia dla najzdolniejszych

Sobota, 9 Grudzień 2017

Nie ma lepszej motywacji do dalszego rozwoju niż docenienie czyjejś pracy, włożonej energii i zaangażowania. Właśnie za ten trud 84 uczniów z gdyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów szkół wyższych, otrzymało stypendia Miasta Gdyni. Są one przyznawane dzieciom i młodzieży z najlepszymi wynikami w nauce, utalentowanym artystycznie lub sportowo. Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w 7 grudnia w Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Z.Noskowskiego w Gdyni.

Warunkiem uzyskania tego wyróżnienia są wybitne wyniki w nauce, tytuł laureata, bądź finalisty olimpiad i konkursów, a także uczestnictwo w projektach edukacyjnych oraz pracach na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego. Stypendystą może zostać osoba stale zamieszkująca w Gdyni lub pochodząca ze Wschodu, ale jednocześnie posiadająca polskie korzenie. W tegorocznej edycji o to wyróżnienie złożonych zostało 292 wniosków. Z nich wybrano 84 najbardziej uzdolnionych uczniów i studentów, którym stypendia wypłacane będą przez okres 10-ciu miesięcy, czyli przez cały rok szkolny i akademicki.

Kwoty wynoszą: 150 zł dla uczniów szkół podstawowych, 200 zł dla młodzieży szkół gimnazjalnych i 250 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także uzdolnionych sportowo i artystycznie oraz 300 zł dla młodzieży szkół wyższych. 

Decyzją Komisji Stypendialnej otrzymali je:


Uczniowie szkół podstawowych:
1. Adam Karaczewski, Szkoła Podstawowa 48 w Gdyni,
2. Nadia Dzierżanowska, Katolicka Szkoła Podstawowa/Prywatna Szkoła Muzyczna I stopnia 
   w Gdyni,
3. Stanisław Dettlaff, Katolicka Szkoła Podstawowa w Gdyni, 
4. Igor Jaroszuk, Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni,
5. Franciszek Ślazyk, Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni,
6. Karolina Kozikowska, Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni,
7. Maksymilian Kempa, Szkoła Podstawowa nr 18 w Gdyni,
8. Zuzanna Cichocka, Szkoła Podstawowa nr 20 w Gdyni,
9. Radosław Waga, Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdyni,
10. Dominika Sawicka, Szkoła Podstawowa Lokomotywa w Sopocie, 
11. Olaf Targowski, Szkoła Podstawowa nr 47 w Gdyni, 
Uczniowie szkół gimnazjalnych:
1. Maria Julia Wołczyk, Gimnazjum nr 24 w Gdyni,
2. Michał Kostyk, klasy Gimnazjum nr 15 w Szkole Podstawowej nr 42 w Gdyni,
3. Jakub Gurski, Gimnazjum nr 24 w Gdyni,
4. Emilia Monkiewicz, Gimnazjum nr 24 w Gdyni,
5. Konrad Wojtowicz, Gimnazjum nr 24 w Gdyni,
6. Paweł Bożek, Gimnazjum nr 24 w Gdyni, 
Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: 
1. Kacper Walentynowicz, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
2. Daniel Chrościcki, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
3. Daria Anna Duda, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
4. Kacper Krzywicki, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
5. Mateusz Majewski, Liceum Katolickie w Gdyni,
6. Paulina Owczarek, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
7. Lana Opala, II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
8. Ida Komorek, II Liceum Ogólnokształcące w Sopocie,
9. Maksym Pozdniakov, I Akademickie Liceum w Gdyni,
10. Kacper Kluk, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
11. Piotr Kowalewski, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
12. Wojciech Paupa, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
13. Michał Umiński, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
14. Juliusz Kim-Long Pham, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
15. Wojciech Jankowski, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
16. Karol Urbaś, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
17. Benedykt Sikorski, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
18. Hubert Oleksiak, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
19. Antoni Dźwig, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
20. Mateusz Borowski, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
21. Radosław Grabarczyk, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
22. Kacper Harasimowicz, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni, 
Uczniowie wszystkich rodzajów szkół za osiągnięcia artystyczne:
1. Dominik Leżohupski, Katolickie Liceum Ogólnokształcące/Szkoła Muzyczna II stopnia w Gdyni,
2. Hanna Domańska, Szkoła Podstawowa nr 48 / Szkoła Muzyczna I stopnia w Gdyni,
3. Cyprian Chomik, Szkoła Podstawowa nr 42 / Szkoła Muzyczna II stopnia w Gdyni,
4. Marta Tryzna, Gimnazjum Katolickie / Szkoła Muzyczna II stopnia w Gdyni,
5. Zuzanna Gollnau, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
6. Dominika Dawidowska, III Liceum Ogólnokształcące / Szkoła Muzyczna II stopnia w Gdyni, 
Uczniowie wszystkich rodzajów szkół za osiągnięcia sportowe:
1. Laura Zakreta, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdyni,
2. Adrianna Budnik, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 14 w Gdyni,
3. Liwia Jarocka, Gimnazjum nr 24 w Gdyni,
4. Natalia Wiśniewska, klasy Gimnazjum Sportowego nr 9 w Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 w Gdyni,
5. Igor Kuczys, klasy Gimnazjum nr 18 w Szkole Podstawowej nr 46 w Gdyni,
6. Kornelia Pacholec, klasy Gimnazjum Sportowego nr 9 w Sportowej Szkole Podstawowej nr 14 w Gdyni,
7. Maja Micińska, III Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
8. Gustaw Miciński, Gimnazjum nr 1 w Gdyni,
9. Paweł Aleksander Bober, Gimnazjum nr 22 w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku,
10. Karolina Wejman, II Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
11. Tymoteusz Cierzan, Technikum dla młodzieży TEB Edukacja w Gdyni,
12. Miłosz Milan Korolczuk, I Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
13. Julia Jawoszek, II Liceum Ogólnokształcące w Sopocie,
14. Natalia Kozioł, VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
15. Kajetan Jabłoński, VI Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
16. Tomasz Zielski, X Liceum Ogólnokształcące w Gdyni,
Studenci wszystkich rodzajów uczelni wyższych:
1. Tomasz Drozdziński, Uniwersytet Gdański,
2. Malwina Kozłowska, Uniwersytet Gdański,
3. Nicole Agnieszka Rydz, Kangwon National University w Korei Południowej,
4. Dominik Taterra, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
5. Wojciech Labuda, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
6. Joanna Lemka, Politechnika Warszawska / Szkoła Główna Handlowa w Warszawie,
7. Małgorzata Bujak, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku,
8. Jakub Aleksander Bartoszewski, New York University Abu Dhabi,
9. Tadeusz Wojtych, University of Cambridge,
10. Anna Flis-Kaczykowska, Akademia Morska w Gdyni,
11. Monika Kozłowska, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku,
12. Mariusz Jakubowski, Akademia Morska w Gdyni,
13. Wojciech Bączkowski, Uniwersytet Warszawski,
14. Michał Skowronek, Akademia Muzyczna we Wrocławiu, 
15. Jakub Korzekwa, Politechnika Gdańska,
16. Paweł Burzyński, University of Cambridge,
17. Marek Żochowski, Uniwersytet Warszawski, 
18. Joanna Szkudlarek, Uniwersytet Gdański,
19. Maja Tomczyk, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku,
20. Aleksandra Tesmar, Uniwersytet Gdański,
21. Sara Berent, University of Glasgow,
22. Aleksandra Melzacka, Uniwersytet Gdański, 
23. Karol Baran, Politechnika Gdańska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W skład komisji stypendialnej wchodzili: Wojciech Szczurek, Bartosz Bartoszewicz, Krystyna Przyborowska, Maja Wagner, Ewa Krym, Marek Łucyk.