The Color Run po raz pierwszy w Gdyni

Czwartek, 14 Wrzesień 2017

The Color Run po raz pierwszy pokoloruje nasze miasto. 16 września o godz. 11.30 i 12.00 z Bulwaru Nadmorskiego wyruszy bieg, na trasie którego uczestnicy będą obsypywani kolorowym proszkiem. Będzie to okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale także wsparcia szczytnego celu. Pieniądze z imprezy wspomogą fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Zapisy wciąż trwają!

Tu nie jest ważny czas, nie jest ważny wiek. Ważna jest świetna zabawa! The Color Run nazywany „najszczęśliwszymi 5 kilometrami na świecie” to bieg, podczas którego po każdym kilometrze uczestnicy obsypywani są kolorowym proszkiem. W Gdyni impreza odbędzie się po raz pierwszy w historii.
 
Kolorowy barwnik – główny atrybut zabawy – jest naturalny i całkowicie bezpieczny, gdyż jest produkowany na bazie skrobi kukurydzianej. Nie ma więc problemu z jego zmyciem. Bieg w kolorach tęczy to jednak nie jedyna atrakcja. Podczas gdyńskiej edycji na jednej ze stacji uczestnicy przebiegną też przez ścianę piany. Wszystko dla dobrej zabawy, niezapomnianych wrażeń i dla chorych dzieci. Pieniądze z imprezy wspomogą fundację Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, która opiekuje się małymi pacjentami ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi.
 
Zapisy wciąż trwają. Wystarczy wykupić jeden z trzech pakietów startowych. Dzieci do lat 10. uczestniczą w biegu za darmo. Bieg wystartuje z Bulwaru Nadmorskiego w dwóch turach – o godz. 11.30 i 12.00. Meta mieścić się będzie na wysokości Akwarium Gdyńskiego.

Po zakończonym biegu rozpocznie się impreza ze świetną muzyką, konkursami i kolejną dawką mieszanki kolorów.
 
Biegi z cyklu The Color Run by Skittles odbywają się w 300 lokalizacjach na całym świecie. Gdynia będzie czwartym punktem na tegorocznej trasie biegu.

Plan imprezy:

11.00 – otwarcie strefy festiwalowej
11.30-12.00 – start pierwszej fali biegu
12.00-12.30 – start drugiej fali biegu (przeznaczona dla rodzin z dziećmi oraz dla wolniejszych biegaczy)
13.45 – zamknięcie strefy biegowej
15.00 – zamknięcie festiwalu muzycznego oraz atrakcje dla uczestników

Uwaga! W związku z organizacją imprezy 16 września w godz.7.00-15.00 zostanie wyłączona z ruchu aleja Jana Pawła II.