Tymczasowy areszt za włamania do piwnic

Czwartek, 28 Sierpień 2014

Policjanci z Karwin zatrzymali 29 - letniego mieszkańca Gdyni podejrzanego o włamania do piwnic i kradzieże rowerów. Złodziej wpadł na gorącym uczynku, po krótkim pościgu, na jednym z osiedli mieszkaniowych. Mężczyzna był wcześniej notowany za podobne przestępstwa, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

W ubiegły wtorek około godziny 8 rano policjanci z Komisariatu w Karwinach patrolujący osiedla mieszkaniowe zauważyli rowerzystę, który z wyglądu był podobny do poszukiwanego złodzieja rowerów. Po krótkim pościgu 29 - latek z Gdyni został zatrzymany.

Śledczy ustalili, że rower, którym się poruszał pochodzi z kradzieży. Podczas przesłuchania i przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli u zatrzymanego elektronarzędzia oraz wyposażenie osiedlowych piwnic, do których mężczyzna włamywał się na przełomie ostatnich dwóch miesięcy.

Łącznie zatrzymany usłyszał zarzuty 4 kradzieży rowerów i 4 włamań do pomieszczeń piwnicznych. Śledczy nadal ustalają, czy na jego koncie są inne przestępstwa. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Gdyni.

reklama