Uwaga! Oszuści wykorzystując epidemię koronawirusa i okradają mieszkania!

Środa, 18 Marzec 2020

Policjanci przestrzegają przed nieuczciwymi zachowaniami osób, które wykorzystując epidemię koronawirusa chodzą po domach i chcą przeprowadzać dezynfekcję. Oszuści w ten sposób wykorzystują strach przed zagrożeniem podszywają się pod osoby zajmujące się dezynfekcją. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku natychmiast informujmy Policję.

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o różnych metodach działania oszustów, którzy wykorzystują strach mieszkańców i pod pozorem przeprowadzenia dezynfekcji, okradają właścicieli mieszkań. Oszuści przebrani w ochronne kombinezony pukają do naszych drzwi, wtedy informują nas, że muszą pilnie w naszym domu czy mieszkaniu przeprowadzić dezynfekcję i każą nam wyjść na zewnątrz. W tym czasie, kiedy oszuści są w środku, przeszukują szafy i okradają mieszkańców.

Apelujemy, nie wpuszczajmy żadnych osób, których nie znamy, a które chcą wejść do naszego mieszkania. To nie jest czas na odwiedziny. Bądźmy czujni, ponieważ mogą to być właśnie oszuści, którzy będą chcieli wykorzystać sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym.

Milion złotych dla szpitali na walkę z COVID-19 od Gdyni!

Milion złotych dla szpitali na walkę z COVID-19 od Gdyni!

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzje o przekazaniu szpitalom i pogotowiu działającym w Gdyni miliona złotych jako wsparcie w walce...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama