Wietrzna aura niestraszna biegaczom

Poniedziałek, 30 Październik 2017

Było wietrznie, było błotniście, ale żadna pogoda nie zniechęca trójmiejskich biegaczy! W drugim z sześciu biegów cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który odbył się w niedzielę (29 października) w Gdyni wzięło udział blisko 350 dorosłych i ponad 70 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł – trzeci przed miesiącem – Mateusz Kaczmarek. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka poprzedniego biegu – Ewelina Paprocka.

Najszybszy w dzisiejszym biegu – Mateusz Kaczmarek uzyskał czas 16:44. – CITY TRAIL to świetna forma przetarcia i sprawdzenia w drodze do startu docelowego - w moim przypadku młodzieżowych mistrzostw Polski w biegach przełajowych. Odbędą się one 26 listopada, czyli w dzień trzeciego biegu CITY TRAIL. Mimo to, cyklu nie zamierzam odpuścić i o zwycięstwo postaram się w kolejnych biegach – podkreślił na mecie zawodnik WKS Flot Gdynia.

Zwyciężczynią biegu została Ewelina Paprocka. Jej wynik to 19:59. Po biegu powiedziała: - Po triumfie w Gdańsku przed miesiącem umocniłam się na pozycji liderki w klasyfikacji generalnej. Będę starała się wygrać w tym sezonie trójmiejski cykl CITY TRAIL. Mijający sezon był dla mnie nieco spontaniczny. Ze względu na obowiązki zawodowe nie byłam w stanie zrealizować w pełni założeń treningowych. Nie mam sprecyzowanych planów na przyszły sezon. Po prostu - chcę biegać, a to jak wyjdzie uzależnione jest od możliwości czasowych. Za miesiąc widzimy się na trasie w Gdańsku. Trasie, którą lubię bardziej od gdyńskiej. Niby ta w Gdyni jest szybsza, ale mimo wszystko lepiej biega mi się w Gdańsku.

Najbliższe zawody CITY TRAIL Trójmiasto odbędą się 26 listopada w Gdańsku (Trójmiejski Park Krajobrazowy, okolice AWFiS). Cykl potrwa do 11 marca. Warto dodać, że zawody w Trójmieście są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.