Wygraj w EuroMillions i zainwestuj w mieszkanie w Gdyni

Środa, 25 Marzec 2015

Polacy mają to do siebie, że lubią sobie pomarzyć i „pogdybać” na temat lepszej przyszłości. „Gdybym wygrał w Totolotka, kupiłbym sobie większe mieszkanie lub dom, sprawiłbym sobie Jaguara i podróż dookoła świata.” Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, a wymienione odpowiedzi statystycznie w naszym kraju padają najczęściej. Najpierw stawiamy na mieszkanie lub ewentualną spłatę kredytu, dalej marzą nam się podróże i luksusowe auta. 

Dziś postanowiliśmy puścić nieco wodze fantazji i sprawdzić czy Gdynia ma w swojej ofercie mieszkania na miarę milionera. Zainspirowała nas do tego wiadomość o wygranej w grze liczbowej, która padła dokładnie 6 marca 2015. Mowa jednak nie o naszym „rodzimym” Lotto lecz o jego kuzynce – największej i najbardziej popularnej grze liczbowej wśród wielu krajów Europy. Mowa oczywiście o EuroMillions i losowaniu, podczas którego jakiś szczęśliwiec z Portugalii wzbogacił się w jedną chwilę o 100 milionów euro, czyli w przeliczeniu jakieś 411 milionów złotych! Od razu nasuwa się pytanie „Co ja zrobiłbym z takimi pieniędzmi?” – a jeśli chciałbym kupić mieszkanie, to jakie? 

Jedno jest pewne, stać byłoby nas na każde mieszkanie w Gdyni, a w dodatku w chwili obecnej jest z czego wybierać, o czym za chwilę.

Czy warto wybrać Gdynię?

Najpierw warto zastanowić się czy to właśnie Gdynia jest naszym miejscem na ziemi, co dla większości Gdynian jest z całą pewnością pytaniem retorycznym. Wyniki rankingów na miasta najbardziej przyjazne mieszkańcom mówią bowiem same za siebie. Wciąż nieprzerwanie wybieramy tego samego prezydenta Miasta, co też nie jest bez znaczenia. A do tego w Gdyni zwyczajnie jest co robić. Poza Bulwarem i Skwerem Kościuszki, plażą i słynną ulicą Świętojańską każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kafejki i restauracje powstają jak grzyby po deszczu a oferta kulturalna z powodzeniem dorównuje innym, nawet sporo większym miastom. Wystarczy spojrzeć na Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej. W planach jest ukończenie budowy Gdyńskiego Centrum Filmowego z kolejką na Kamienną Górę. Miasto wyda także sporo na powstanie nowych przystanków Pomorskiej Kolei Metropolitalnej – Gdynia Karwiny, Stadion i Węzła Karwiny.  

Nowe mieszkania w mieście z morza i marzeń

Z roku na rok poszerza się także oferta rynku nieruchomości. Aż 84 lokale mieszkalne zostaną oddane do użytku na przełomie 2015/2016 przy wspomnianej ulicy Świętojańskiej. Mowa o inwestycji Baltiq Plaza. Podobno zainteresowanie jest tak duże, że już jakiś czas temu powstała lista klientów deklarujących chęć zakupu. Niesłabnącą popularnością cieszy się także Nowe Orłowo – inwestycja Invest Komfortu, który co jakiś czas oddaje nowe zrealizowane budynki do użytku. Położenie w jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic miasta gwarantuje, że zakup mieszkania właśnie tam nie tylko sprawdzi się jako dobra lokalizacja do zamieszkania, ale także idealne miejsce do inwestycji pod wynajem. 

Gdynia, podobnie jak całe Trójmiasto, może pochwalić się jeszcze jednym dodatkowym atutem – tutaj po prostu opłaca się kupować mieszkania. Jeśli bowiem sami w nich nie zamieszkamy, zawsze możemy je potem wynająć. Okres od października do czerwca jest czasem, kiedy studenci Akademii Morskiej, Uniwersytetu lub Politechniki Gdańskiej poszukują lokum. Natomiast czas wakacji to moment na przybycie turystów z Polski lub zagranicy. A tych w Gdyni nie brakuje. 

W tej chwili różne ceny przyjdzie nam zapłacić za metr kwadratowy mieszkania, w zależności od jego metrażu, i – przede wszystkim – lokalizacji. Jak pokazuje barometr portalu dom.trójmiasto.pl, średnia dla całej Gdyni (ujęto wszystkie dzielnice razem) wynosi obecnie 6,7tys. za metr., czyli nieco więcej niż rok temu. 

Porada na koniec (z przymrużeniem oka)

Żeby jednak nie zakończyć pesymistycznie, nawiążemy do początku artykułu i informacji o wygranej rzędu stu milionów euro. Jeśli przyjdzie nam do głowy zdobyć pieniądze na mieszkanie w łatwy i szybki sposób, wystarczy skreślić 5 liczb i 2 gwiazdki na kuponie EuroMillions i wszystkie nasze problemy raz na zawsze się rozwiążą – czego oczywiście Wszystkim Gdynianom życzymy.

 
reklama