Z Zawiszą na remis

Poniedziałek, 15 Lipiec 2013

Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała w meczu towarzyskim z Zawiszą Bydgoszcz. Bohatersko w bramce spisał się Michał Szromnik, a żółto-niebiescy zremisowali po raz trzeci z rzędu.

Dla Zawiszy był to ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem rywalizacji w Ekstraklasie. Grająca w I lidze Arka ma jeszcze czas do 27 lipca, kiedy to w ramach inauguracyjnej kolejki będzie się mierzyć ze Stomilem Olsztyn.

Nie ma wątpliwości, że w sparingu z Zawiszą najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Arki był golkiper Michał Szromnik, który radził sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

W obu połowach jego umiejętności przetestowali m. in. Michał Masłowski oraz kapitan gospodarzy Łukasz Skrzyński. Szromnik zachował pełną czujność aż do gwizdka końcowego, i żadnemu z bydgoszczan się nie poszczęściło.

To samo spotkało jednak w 10. minucie debiutującego w barwach Arki Michała Szuberta. Były napastnik Dębu Dębno miał kapitalną okazję do zdobycia kontaktowego gola, ale znajdując się w polu karnym Zawiszy nie zdołał trafić w piłkę.

W drugiej połowie swoich szans próbował także testowany przez Arkę Marco Aurelio, ale nie zdziałał wiele, oddając jedynie niecelny strzał zza pola karnego. Z kolei Pawłowi Wojowskiemu piłka umknęła po dobrym dośrodkowaniu Glaubera.

• "Udało nam się stworzyć kilka sytuacji i szkoda, że którejś z nich nie wykorzystaliśmy. Na pochwałę na pewno zasługuje dzisiaj Michał Szromnik, a mnie cieszy, że po raz kolejny nie przegraliśmy i nie straciliśmy gola w starciu z zespołem z ekstraklasy, ocenił spotkanie trener Paweł Sikora. Warto wiedzieć, że zakłady sportowe bet365 wyżej oceniały szanse Zawiszy.

Jeszcze w środę Arkę czeka sparing w Gryfem Wejherowo. Pierwsze spotkanie ligowe będzie miało miejsce 27 lipca o 16:00, a jego gospodarzem będzie Stomil Olsztyn. W walce o awans do Ekstraklasy, Arka jest uznawana przez zakłady internetowe za jednego z faworytów.