Za nami Wzgórze Streetball Challenge Gdynia 2013

Poniedziałek, 17 Czerwiec 2013

Za nami Wzgórze Streetball Challenge Gdynia 2013! W sobotę zmierzyli się zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: U-15, U-17 oraz OPEN Mężczyzn.

Ostateczne rozstrzygnięcia zapadły jednak tylko w dwóch pierwszych grupach. Najlepszą ekipą wśród kategorii U-15 okazał się Zakon Braci Człapiących. Drugie miejsce zajęli Chłopcy z  Ulicy Sezamkowej, zaś trzecie ekipa Kolorowych Kredek.

Wśród zespołów U-17 najlepsza okazała się ekipa Piłem w Spale, Spałem w Pile. Drugie miejsce zajęła drużyna What Happened, zaś trzecie drużyna Over De Beck!

Najstarsi zawodnicy w kategorii OPEN rozegrali w sobotę jedynie mecze grupowe. W tej kategorii największe emocje przyszły dopiero w niedzielę, kiedy najlepsi z najlepszych walczyli będą o każde zwycięstwo. Podobnie jak w ubiegłej odsłonie naszego Turnieju, taki i teraz pierwsze miejsce zajęła drużyna Gustownych Bryczesów, która pokonała w finale Sztywny Skład. Trzecią lokatę zajęła ekipa S.S.I.J.

Wśród najmłodszych uczestników Turnieju najlepiej zaprezentowali się MTM, którzy w finale okazali się lepsi od drużyny GTK Gdynia’00. Trzecie miejsce zajęła ekipa Rosół z Węgorza.

W tegorocznej odsłonie Turnieju rozegrana została również jedna kategoria pań. Przystąpiło do niej 7 zespołów. Najlepsze okazały się Gramisie. Tuż za nimi uplasowały się R.E.D, a najniższe miejsce na podium przypadło Ladies Team.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników również trzy konkursy: rzutów za 3 pkt, przez całe boisko oraz dostarczający największych emocji - konkurs wsadów. Zwycięzcy każdego z nich zgarnęli nie tylko brawa publiczności, ale również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Emocje obecne były nie tylko na boiskach na parkingu przy ulicy górskiego, ale również w Centrum Handlowym Wzgórze, gdzie w sobotę odbył się turniej NBA 2k13 na konsolach PlayStation  3.

18 zawodników przez ponad 4 godziny walczyło o nagrody rzeczowe: konsole oraz gry na PS3. Najlepszy okazał się Przemek Żochowski, który wygrał już w tym Turnieju po raz drugi z  rzędu! Drugie miejsce zajął Wiktor Nałęcz, zaś trzecie Michał Hering.

Ponadto atrakcją w CH Wzgórze był pokaz kulinarny Joli Słomy i Mirka Trymbulaka: Wegetariańskie Żywienie Sportowców!

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, tak i teraz podczas całego Turnieju panowała fantastyczna atmosfera, która sprawiła, że już żnie możemy doczekać się kolejnej edycji!