Zobacz co należy sprawdzić przed zakupem własnego mieszkania

Poniedziałek, 12 Styczeń 2015

Wybór właściwego mieszkania planując jego zakup nigdy nie jest łatwą decyzją. Wpływ na naszą ocenę ma szereg czynników, na które zwrócić powinniśmy szczególną uwagę.

Warto pamiętać, by dokładnej obserwacji mieszkania, którym jesteśmy zainteresowani, dokonywać w ciągu dnia. Tylko naturalne światło pozwoli nam właściwie ocenić wszelkie niedociągnięcia budowlane, które nie są przecież niczym niespotykanym.

  • Aby właściwie ocenić stan nieruchomości przyjrzeć musimy się całemu budynkowi, tak by jego otoczenie nie zawiodło nas w późniejszym okresie. Nie wszystkie jego elementy zależą bowiem od nas. Komfort naszego mieszkania zależy także od stanu klatki schodowej, piwnic, wind oraz wszystkiego co znajdziemy wokół budynku. Kweste te zależą bowiem w dużej mierze od zarządcy budynku, co może mieć kluczowe znaczenie przy wyborze naszego wymarzonego mieszkania. - przypomina Tomasz Szymkowiak, prezes spółki HZDK Grupa Inwestycyjna.

O wartości mieszkania decyduje w dużej mierze technologia, w jakiej wybudowany został budynek. Im nowocześniejsza, tym koszta okazać mogą się wyższe. Możliwość wynegocjowania niższej ceny pojawia się w momencie, gdy zauważymy istotne usterki, o których natychmiast powinniśmy poinformować.

Stary parkiet czy też łuszcząca się na ścianach farba to elementy, które należy albo natychmiast naprawić, albo wpływać powinny na znaczące obniżenie ceny.

Zastanówmy się kilka razy gdy zauważymy ślady wilgoci. Jej usunięcie to bowiem ogromne koszta, nie mówiąc o ogromie niezbędnego czasu.

Rozmawiając o kosztach pamiętajmy by dowiedzieć się czy wraz z mieszkaniem otrzymujemy również miejsce parkingowe, komórkę lokatorską bądź piwnicę. To niezwykle ważne elementy podczas późniejszego użytkowania budynku, nie bagatelizujmy więc ich braku.

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Dziś dla Jutra! Nowa inicjatywa Invest Komfort

Z myślą o mieszkańcach Trójmiasta Invest Komfort powołuje inicjatywę „Dziś dla Jutra”. Jej celem jest wsparcie trójmiejskich szpitali, medyków, placówek...
Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus: Raport z Gdyni, Pomorza i Polski [artykuł aktualizowany]

Koronawirus w Gdyni, na Pomorzu i w Polsce – na bieżąco śledzimy sytuację. Sprawdź nasz raport! Tekst aktualizowany.  27.03, godz:...
reklama