Moment na gdańskim Ujeścisku – nowy etap osiedla z widokiem na las

Kolejne mansardowe dachy już niedługo pojawią się na gdańskim Ujeścisku. ROBYG w dwóch nowo powstających budynkach osiedla Moment, przewidział łącznie 110 mieszkań i 6 lokali usługowych. Przyszli właściciele będą mogli wybierać spośród lokali o powierzchni od 28,80 m2 do 83,24 m2. Ceny mieszkań rozpoczynają się od 9900 zł m2.

Projektowana przez ROBYG przestrzeń, to spokojne osiedle, które pozwala wypocząć w otulinie zieleni, miejsce, które łączy bliskość ważnych węzłów komunikacyjnych z terenami rekreacyjnymi. Inwestycja jest doskonale usytuowana w dynamicznie rozwijającej się części Gdańska, dzięki temu stanowi świetną propozycję zarówno dla osób poszukujących mieszkania dla siebie, jak i dla tych, którzy kupują z myślą o najmie. Ujeścisko jest bowiem jedną z najczęściej wybieranych lokalizacji przez najemców w Gdańsku.

Zabudowa o rodzinnym charakterze, wykorzystująca ciekawe architektonicznie mansardowe dachy, wkomponowuje się w widok na las, położony przy samym skraju inwestycji. Z inwestycji jest bowiem tylko 5 minut spacerem na punkt widokowy – Kozacza Góra. Mieszkania wyposażone są w przeszklone oraz przestronne balkony, loggie oraz ogródki. Zastosowane w częściach wspólnych budynków energooszczędne oraz ekologiczne oświetlenie LED, sterowane czujnikami ruchu, znacznie zmniejsza zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na obniżone koszty eksploatacji budynków. Dodatkowo każdy z mieszkańców otrzyma w cenie mieszkania Smart House firmy Keemple, który pozwala między innymi na zdalne sterowanie mieszkaniem w zakresie oświetlenia, zarządzenie urządzeniami elektrycznymi, ogrzewaniem czy systemem bezpieczeństwa.  – Moment to idealne rozwiązanie dla osób  poszukujących  zacisznego, spokojnego, a zarazem świetnie skomunikowanego miejsca do mieszkania. Na drugi etap osiedla czekaliśmy z niecierpliwością, gdyż Moment jest jedną z najpopularniejszych inwestycji ROBYG. Nic dziwnego: wyróżnia się ciekawą architekturą, dogodną lokalizacją, usytuowane jest wśród licznych terenów zielonych, które zachęcają do spacerów, sportów

i wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Warto również wspomnieć o  ponadprzeciętnym standardzie wykończenia. Cieszę się, że możemy realizować takie osiedla, które pozytywnie wyróżniają się na gdańskim rynku nieruchomości. Moment to idealne połączenie doskonałej lokalizacji z ciekawym otoczeniem – mówi Anna Wojciechowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Robyg w Gdańsku i Poznaniu.

Położenie ma znaczenie

Osiedle Moment położone jest przy ul. Łódzkiej w Gdańsku w pobliżu punktu widokowego Kozacza Góra, parku, ścieżek rowerowych i terenów spacerowych. Na osiedlu dostępne będą punkty usługowe oraz biblioteka miejska, a pod budynkiem znajdują się hale garażowe. Dodatkowo osiedle jest położone przy ważnym węźle komunikacyjnym, co pozwala sprawnie dojechać do centrum Gdańska czy biznesowej części Wrzeszcza. Niedaleka obwodnica zapewnia także komunikację z pozostałą częścią Trójmiasta. Co ważne, w ramach inwestycji w infrastrukturę drogową, Miasto Gdańsk planuje budowę ulicy Nowej Świętokrzyskiej, która łączyć się będzie z Aleją Havla i Nową Bulońską.

Osiedle Moment to odpowiedź na liczne potrzeby Klientów. To miejsce, w którym można wygodnie mieszkać, korzystać z zieleni wokół domu, a przy tym nie martwić się o dogodną komunikację. Zatrzymaj się na moment i znajdź idealne mieszkanie dopasowane do Twojego stylu życia.

Gdynia

Gdynia powstała w konkretnym celu. W związku z tym, że po I wojnie światowej Gdańsk stał się częścią autonomicznego Wolnego Miasta Gdańska, a Rzeczpospolita Polska potrzebowała dostępu do morza i nowoczesnego portu, postawiono właśnie na rozwój Gdyni.

Jeszcze na początku XX wieku była rybacką wsią. Prawa miejskie otrzymała niespełna sto lat temu, w 1926 roku. Od tamtej pory jest jednym z najciekawszych przykładów przemyślanej urbanistyki, przykładem dla biznesmenów i miłośników nowoczesności.

Gdynia to siedziba wielu nowoczesnych firm i międzynarodowych korporacji.

W Gdyni działa drugi największy port w Polsce specjalizujący się przede wszystkim w przeładunkach. Stąd rejsy rozpoczynają promy pasażerskie do Skandynawii, a w 20-leciu międzywojennym jak i po II Wojnie Światowej z Gdyni odpływały słynne transatlantyki takie jak MS Batory czy TSS Stefan Batory pływające na linii Gdynia – USA.

Historie podróżujących gdynian, marynarzy i ludności napływowej stały się inspiracją do utworzenia w mieście wyjątkowego Muzeum Emigracji. Założono je w dawnym Dworcu Morskim, który znajduje się przy Nabrzeżu Francuskim, dawniej to właśnie stąd odpływały wyżej wymienione transatlantyki.

Powierzchnia gruntów Miasta Gdyni wynosi 2 795,78 ha. Poza granicami administracyjnymi miasta znajduje się 10 ha. Grunty Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym wynoszą 7,80 ha.

Herb miasta Gdyni stanowi wizerunek dwóch ryb koloru żółtego na tle białego miecza, umieszczony na czerwonej tarczy. Biały miecz na czerwonym tle nawiązuje do proporca polskiej Marynarki Wojennej i wyraża odwagę mieszkańców Gdyni w obronie polskiego morza. Dwie ryby – jedna zwrócona na zachód, druga na wschód – wskazują na nadmorski charakter miasta i przypominają dawną wieś rybacką.
Herb zaprojektowany został przez gdyńskiego plastyka Leona Staniszewskiego. W ogólnopolskim konkursie na Herb Miasta Gdyni, przeprowadzonym w 1946 r. projekt Staniszewskiego zajął I miejsce.

Flaga Gdyni została ustanowiona przez Radę Miasta Gdyni w dniu 20 kwietnia 1994 roku. Jest wewnętrznym znakiem reprezentacyjnym, symbolizującym miasto jako gminę.

Flagą Gdyni jest prostokątny płat tkaniny o proporcjach boków 3:5, obustronnie jednakowy, o dwóch poziomo ułożonych polach, barwy białej u góry i turkusowej u dołu, symbolizującej niebo i morze. Proporcje szerokości pola białego do turkusowego wynoszą 3:1. Na polu białym znajduje się herb Gdyni, którego oś jest umieszczona na 1/4 jego długości od strony masztu. Na polu turkusowym, w jego górnej części, przebiega poziomo równolegle do dłuższego boku tego pola wąski biały pasek symbolizujący przybój fali morskiej.

Flagę Gdyni podnosi się na budynkach lub przed budynkami stanowiącymi siedzibę Urzędu Miasta, komunalnych jednostek organizacyjnych, w miejscach obrad oraz z okazji uroczystości, świąt i rocznic miejskich.

Flaga Gdyni zachowuje pierwszeństwo w czasie wszystkich wydarzeń o charakterze miejskim na terenie Gdyni oraz w wydarzeniach ogólnopaństwowych, gdzie Gdynia jest jednoznacznym gospodarzem, a także w wydarzeniach międzynarodowych o charakterze miejskim odbywających się na terenie Gdyni. W tych okolicznościach flagę Gdyni wystawia się w miejscu najbardziej honorowym lub równorzędnym z flagą Rzeczypospolitej. Flaga Gdyni nie może być wystawiana z inną flagą państwową.

Flaga Gdyni wciągana jest na maszt i opuszczana z masztu jako druga po fladze Rzeczpospolitej. Powinna być zawieszona na oddzielnym maszcie (nie dotyczy to jednostek pływających). Zawieszona obok innych flag, musi mieć wielkość identyczną oraz powinna być umieszczona na tej samej wysokości. Jedynie flaga Rzeczypospolitej może być zawieszona wyżej. W dniach żałoby w mieście, ogłoszonej zarządzeniem władz miasta, flagi Gdyni opuszczane są do połowy masztu albo winny być przewiązane czarną wstęgą.

Flagę zaprojektował Józef Jezierski.

Logo Gdyni zostało wyłonione w drodze konkursu i funkcjonuje od stycznia 2000 roku. Używane jest do oznaczenia gdyńskich materiałów promocyjnych i elementów reklamy zewnętrznej. W wersji podstawowej logo stanowi granatowy żagiel, granatowy napis „Gdynia” oraz pomarańczowy napis „moje miasto”.

Logo zaprojektował Jacek Muszalski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *