Dodatkowa praca w innej jednostce budżetowej a konieczność służby przygotowawczej [PORADNIA PRAWA PRACY]

Pracownica ma długi staż pracy w jednostkach samorządowych. Najpierw przez siedem lat pracowała w szkole na stanowisku starszy referent. Następnie zatrudniła się jako główna księgowa w placówce oświatowej. Na tym stanowisku pracuje już 10 lat. Zamierza na część etatu podjąć dodatkową pracę jako główna księgowa w innej jednostce budżetowej. Dotychczas w swojej długiej karierze nigdy nie przechodziła służby przygotowawczej ani nie zdawała egzaminu. Czy obecnie, jeśli wygra konkurs, będzie podlegała służbie przygotowawczej?

Więcej informacji

Prawo w Gdyni

Studia na kierunku prawo w Trójmieście to studia jednolite magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 5 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć na uczelni publicznej – Uniwersytecie Gdańskim oraz kilku niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

W rekrutacji na studia jednolite na kierunku prawo, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Gdański oferuje 195 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UG oraz uczelniach niepublicznych. Ceny wahają się od 5000 zł do 6300 zł za pierwszy rok studiów.

 

Prawo w Trójmieście to kierunek uważany za prestiżowy. Studenci tego typu kształcenia mają okazję zgłębić dyscypliny prawnicze, historię prawa, jego źródła i założenia doktrynalne, prawo międzynarodowe i prawo Unii Europejskiej. Kierunek przeznaczony jest dla osób, które marzą o karierze adwokata, prokuratora, sędziego i innego typu zawodach związanych z prawem i administracją.

Absolwenci prawa mają szansę na pracę w instytucjach finansowych, organach administracji publicznej, sądach i prokuraturze, komórkach organizacyjno-prawnych, w międzynarodowych korporacjach. Są przygotowani do świadczenia usług mediacyjnych i prawnych zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *